Skóra naturalna | Internetowy sklep z meblami: Salon Meblowy

Skóra naturalna

Możemy śmiało stwierdzić ze przemysł skórzany jest jedną z najstarszych dziedzin, jakie są znane ludziom.

Zobacz jeszcze: Jaka tkanina ?

W chwili, gdy odkryliśmy, że skóra pozyskana ze zwierząt jest w stanie nas ochronić przed zimnem czy skaleczeniami (w późniejszym czasie skóra zaczęła być masowo używana w przemyśle meblarskim, odzieżowym) zaczęliśmy ją masowo pozyskiwać. W Polsce rozkwit garbarstwa nastąpił w XIV–XVI wieku takich miastach jak Kraków, Poznań czy Gdańsk. W swoim czasie Polska była głównym dostawcą skór wołowych. W okresie międzywojennym zapotrzebowanie na wyroby skórzane wzrósł i tym samym powstały nowe zakłady rzemieślnicze.

Skóra naturalna.Zródło: www.firmy.net Skóra naturalna.Zródło: www.firmy.net

Skóra pozyskiwana od zwierząt ma długą tradycję. Początkowo, jak można przeczytać na różnych stronach, skórę pozyskiwano od różnych zwierząt. W dzisiejszych czasach skórę pozyskuje się od bydląt.

Skóra naturalna jest również jednym z najlepszych materiałów do tapicerowania mebli.
Niezaprzeczalną zaletą skóry naturalnej jest fakt, że skóra ‘oddycha” , w przeciwieństwie do jej odpowiednika jaką jest skóra ekologiczna.
Skóra naturalna oczyszcza powietrze i pochłania wilgoć co oznacza, że nie będziemy odczuwać dyskomfortu nawet w letnie dni (skóra nie osiągnie wyższej temperatury niż 20-25 stopni). Można powiedzieć, że skóra adaptuje się do warunków otoczenia .
Kolejna zaleta, o której należy wspomnieć: skóra naturalna jest przyjemna w dotyku w przeciwieństwie do jej odpowiednika ekoskóry.

Zobacz również: Stół S3 rozkładany

Skóra naturalna nie uczula czyli jest bezpieczna dla osób obciążonych alergią. Skóra nie pochłania kurzu ani dymu papierosowego . Można powiedzieć że skóra jest naturalnym regulatorem powietrza ( skóra potrafi oddać i pochłonąć 25% swojej wagi).
Jeżeli mówimy o zaletach skóry naturalnej to musimy też powiedzieć o jej wadach. Jedna z wad to cena. W późniejszym czasie skóra wymaga tez odpowiednich preparatów żeby utrzymała swoja witalność przez długie lata użytkowania.

Skóra naturalna.Zródło:www.szablony.in Skóra naturalna.Zródło:www.szablony.in

Jednym słowem skóra naturalna jest niewątpliwie jednym jak nie jednym z najlepszych materiałów do tapicerowania mebli. Jednak gdy stoimy przed dylematem czy kupić fotel ze skóry naturalnej czy ekoskóry, która jest dużo tańsza, musimy się zdecydować, czego tak naprawdę oczekujemy. Jeżeli chcemy żeby fotel cieszył się nienagannym wyglądem przez wiele lat to powinniśmy postawić na skórę naturalną. Jeżeli lubimy zmiany i tuz przed zakupem fotela wiemy, że za jakiś czas albo kupimy nowy albo zmienimy jego tapicerkę to korzystniej wydaje się zakupić fotel w ekoskórze, który wyjdzie znacznie taniej niż ten sam fotel w skórze naturalnej.

Zapraszamy do zapoznania sie z nasza aktualną ofertą: Sam-Net

Publikacja: piątek, 13 lutego 2015r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »