Meble w kolorze olchy czy nadal jest tak samo popularny jak kiedyś?. | Internetowy sklep z meblami: Salon Meblowy

Meble w kolorze olchy czy nadal jest tak samo popularny jak kiedyś?.

W ostatnim czasie zapotrzebowanie na meble w kolorze olchy zmalało. Niektórzy twierdzą, że meble w wybarwieniu olcha odchodzą do lamusa. Zastanówmy się czy warto iść z nurtem mody czy może szukać rozwiązań bardziej praktycznych.

Zobacz również: Zestaw stół i krzesła na 12 osób

Od jakiegoś czasu czytując fora tematyczne można się dowiedzieć, że meble w wybarwieniu olchy są już po prostu niemodne. Co za tym idzie zainteresowanie na meble w tym kolorze zmalało. Z własnego doświadczenia wiem, że dd jakiegoś czasu rzadkością jest żeby ktoś zamawia meble w wybarwieniu olchy.

Wybarwienie olchowe. Zródło: Sam-Net Wybarwienie olchowe. Zródło: Sam-Net

Krzywdzące jest stwierdzenie wielu sprzedawców, że meble w wybarwieniu olchy kupują tylko ludzie starsi, którzy obawiają się wprowadzić jakiekolwiek zmiany w swoim domu. Jednak słusznie jest stwierdzenie, że ludzie którzy urządzają swoje pierwsze mieszkanie wybierają meble w innym wybarwieniu. Jest to przede wszystkim spowodowane aktualną modą. Ludzi młodzi lub tacy, którzy po raz pierwszy urządzają swoje mieszkanie nie doceniają wybarwienia olchy. Kolor ten ma jedną dość ważną praktyczną zaletę: jest to jasny kolor nie widać na nim tak kurzu jak w przypadku Wenge czy czarnego.

Wybarwienie olchowe. Zródło: Sam-Net Wybarwienie olchowe. Zródło: Sam-Net

Kolor w ostatnim czasie stracił na popularności jest to spowodowane nasyceniem jak i coraz to nowszymi wybarwieniami, które są aktualnie modne. Jednak nie można jednogłośnie stwierdzić że kolor olcha jest całkowicie niemodny. Dziś w salonach meblowych mamy kilkanaście kolorów do wyboru. Szeroki wybór kolorów również sprawił że kolor olchowy cieszy się mniejszym zainteresowaniem.

Wybarwienie olchowe. Zródło: Sam-Net Wybarwienie olchowe. Zródło: Sam-Net

Podsumowując powinniśmy pamiętać że moda dość szybko przemija i nie tylko nią powinniśmy się kierować przy wyborze wybarwienia. Dlatego zamiast tylko patrzeć na aktualne trendy zastanówmy się co nam bardziej pasuje jaki z kolorów okaże się praktyczny.

Zapraszamy do zapoznania sie z naszą aktualną ofertą: Zestawy stół z krzesłami

Publikacja: poniedziałek, 23 lutego 2015r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »