1. Pielęgnacja mebli drewnianych • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

19

03.2015

Pielęgnacja mebli drewnianych czyli nie taki diabeł straszny jak go malują

Czy możesz powiedzieć że wiesz już wszystko o pielęgnacji mebli drewnianych?

Jeżeli tak to możesz sobie odpuścić dalsze czytanie tego artykułu. Jednak jeżeli masz wątpliwości poświeć pięć minut i dowiedz się wszystkiego o pielęgnacji mebli drewnianych.

Meble drewniane na lata

Drewno należy do materiałów, które są najczęściej wybierane spośród mebli dostępnych na rynku. Są powszechnie uważane za jedne z najlepszych, oczywiście nie każdy rodzaj drewna cechuje się podobną wytrzymałością. Meble wykonane z lepszego gatunku drewna taki jak buk czy dąb jak i bardziej egzotyczne są odporne na uszkodzenia. Dodatkowo, odpowiednio pielęgnowane będą cieszyć się długo nienagannym wyglądem.

Stół rozkładany S9. Zrodło: Sam-Net

Stół rozkładany S9. Zrodło: Sam-Net

Już na etapie zakupu mebli powinniśmy się upewnić, z czego meble są wykonane. Jeżeli kupujemy meble na zamówienie możemy wybrać rodzaj drewna, z jakiego maja być wykonane. Tu proponuję skupić się na meblach bukowych, dębowych czy z modrzewiu lub bardziej egzotycznego surowca. Pamiętajmy: im lepszy gatunek drewna, tym meble będą droższe. Jednak w tym przypadku nie oszczędzajmy na jakości, meble wykonane z mocnego trwałego drewna będą służyć przez długie lata.

Lakier też ma znaczenie

Dla trwałości mebli ma znaczenie również bejca, jaka została użyta do wybarwienia naszych mebli. Bejca i warstwa lakieru bezbarwnego dodatkowo chroni nasze meble przed uszkodzeniem. Oprócz funkcji ochronnej lakier uwydatnia kolor mebli. Większość lakierów jest przyjazna dla alergików, co za tym idzie nie powoduje u osób obciążonych alergia odczucia dyskomfortu.

Stół rozkładany S2 biały. Zrodło: Sam-Net

Stół rozkładany S2 biały. Zrodło: Sam-Net

Pielęgnacja to podstawa

Nie ma jednak materiału, który bez odpowiedniej pielęgnacji będzie się cieszył swoim blaskiem przez lata, żeby tak się stało musimy odpowiednio o nie zadbać. Najczęściej do uszkodzenia mebli dochodzi przez naszą własną głupotę, wiem wiem mi też się to nie podoba. Jednak mogę przytoczyć kilka przykładów, które wpływają negatywnie na nasze meble. Jednym z nich jest nie używanie podkładek na blacie stołu. Pozostawianie mokrych naczyń na blatach drewnianych, wylane napoje, a i tez twórczość naszych dzieci. Do złej kondycji mebli może doprowadzić jeszcze zła pielęgnacja czy też jej brak. Dlatego dziś postanowiliśmy napisać a raczej przypomnieć jak pielęgnować meble drewniane.

Stół rozkładany S5. Zrodło: Sam-Net

Stół rozkładany S5. Zrodło: Sam-Net

Regularne pielęgnacja

Żeby nasze meble po roku nie wyglądały jak wysłużone stare meble musimy o nie zadbać. Regularne czyszczenie to jedna z form dbania o meble. Pamiętajmy żeby co jakiś czas dokładnie wycierać meble wilgotną ścierką, dzięki temu pozbędziemy się kurzu. Po wyczyszczeniu mebli musimy je dokładnie osuszyć najlepiej ręcznikiem papierowym. Powinniśmy robić to dokładnie, żeby meble nie były mokre bo nie ma nic gorszego od wody czy wilgoci dla mebli drewnianych. Po wyczyszczeniu mebli możemy je zabezpieczyć odpowiednimi środkami które dodatkowo dadzą im ładny świeży połysk. Na rynku jest dostępnych kilkanaście produktów do czyszczenia i pielęgnacji mebli drewnianych. Jeżeli masz jednak wątpliwości to co do środka który chcesz używać zapytaj po prostu sprzedawcę.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Tapicerka - opis
Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Jak powinniśmy obchodzić się ze stołami dębowymi
Pomimo swej ceny meble dębowe są chętnie kupowane. Dąb jako najbardziej popularne drewno jest najczęściej wykorzystywany do produkcji mebli takich jak stoły, łóżka czy komody. czytaj więcej »
Krzesła dębowe
Meble dębowe potrafią zauroczyć nawet najbardziej wygórowane gusta. Meble dębowe przy należytej pielęgnacji potrafią nam się odwdzięczyć swoją wytrwałością. czytaj więcej »
Jak pielęgnować meble ze skóry?
Decydując się na zakup mebli skórzanych powinniśmy wiedzieć jak je czyścic tak aby zachowały przez lata swój urok. Meble skórzane są ponadczasowe, eleganckie miłe w dotyku. czytaj więcej »