Przyjazne barwy | Internetowy sklep z meblami: Salon Meblowy

Przyjazne barwy

Aranżując swoje mieszkanie każdy z nas chce zrobić to jak najlepiej.

Często szukamy porad na blogach aranżacyjnych jak i korzystamy z usług specjalistów. Nie ma w tym nic dziwnego, bo dobrze zaaranżowane mieszkanie to naprawdę nie lada wyzwanie.

Zestaw w kolorze kasztan. Zródło; Sam-Net Zestaw w kolorze kasztan. Zródło; Sam-Net

W aranżacji wnętrz liczy się każdy element. Ważne jest, aby dobrze dobrać meble, jak i dodatki. Bardzo ważną rolę ogrywają też kolory: nie tylko te na ścianach ale również te na meblach i dodatkach. Odpowiednio dobrane barwy mebli, ścian czy bibelotów potrafią stworzyć niezwykły jak i niepowtarzalny nastrój.

Zapraszamy do zapoznamia sie z naszą aktualna oferta

Dobrze dobrane barwy potrafią nie tylko stworzyć niepowtarzalny wystrój, ale również pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie. Kolory maja duży wpływ na całą aranżację, dlatego projektanci wnętrz starają się wszystko zaplanować tak żeby całość była harmonijna i spójna. Istotnym elementem jest kolor mebli. Dobrze dobrany tworzy odpowiedni klimat. Te same meble, ale w innym kolorze mogą zmienić odbiór całej aranżacji, dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich kolorów.

Zestaw w kolorze wanilia-mahoń. Zródło; Sam-Net Zestaw w kolorze wanilia-mahoń. Zródło; Sam-Net

Na szczęście minęły już czasy gdzie w sklepach meblarskich można było wybierać pomiędzy trzema czterema kolorami. Dziś gdy wchodzimy do sklepów widzimy kilkanaście kolorów w których możemy wybierać. Kolory które cieszą się popularnością to: wenge, kasztan, dąb, orzech nie zapominając o buku czy o wybarwieniu olchowym. Nowym, no może nie aż tak nowym, ale na pewno modnym kolorem jest biały, szary waniliowy. Nie pogardzimy też meblami wykonanymi w kolorze czereśni antycznej czy podobnym kolorze calvados. Mniejszym powodzeniem cieszą się meble bordowe czyli meble w kolorze mahoniu.

Zestaw w kolorze wenge. Zródło; Sam-Net Zestaw w kolorze wenge. Zródło; Sam-Net

Jasny buk

Jasny i przyjazny buk nada meblom lekkości, dodatkowo dobrze się komponują na ciemniejszym tle. Najczęściej meble w wybarwieniu bukowym spotykamy w pokojach dziecięcych, w jadalni czy sypialni. Buk uważany jest za kolor neutralny dla niektórych osób nijaki. Z praktycznego punktu widzenia buk jest kolorem mniej wymagającym, łączyć go można niemal ze wszystkim i zawsze będzie dobrze wyglądał. To samo tyczy się czyszczenia , na buku nie widać aż tak kurzu co za tym idzie nie jest kolorem aż tak wymagającym.

Zestaw w kolorze buk.Zródło; Sam-Net Zestaw w kolorze buk.Zródło; Sam-Net

Miodowy dąb

Charakterystyczne dla koloru dębowego jest żółtobrązowy kolor u nas nazywany kolorem miodowym. Dąb pasuje do kolorów stłumionych, dobrze będzie się prezentować przy kremowych bezowych barwach.

Zestaw w kolorze czarnym.Zródło; Sam-Net Zestaw w kolorze czarnym.Zródło; Sam-Net

Ciemne Wenge

Wenge króluje u nas od około 10 lat, trend na ten kolor przyszedł do nas z zachodu Europy. Wenge nadal cieszy się dużą popularnością chociaż w zachodniej Europie niemal zapominano już o tym wybarwieniu. Wenge jako kolor ciemny niemal czarny jest również uważany za kolor bezpieczny. Komponuje się dobrze w ciemnych jak i jasnych pomieszczeniach. Jeżeli chodzi o utrzymanie mebla w czystości to musimy się z tym liczyć ze na ciemnym kolorze kurz jest bardzo widoczny.

Zestaw w kolorze czereśnia antyczna. Zródło; Sam-Net Zestaw w kolorze czereśnia antyczna. Zródło; Sam-Net

Czereśnia antyczna

To kolor nie dla każdego, choć kusi swoja barwą nie pasuje do każdej aranżacji. Czereśnia antyczna to kolor w którym dominują rudości i czerwienne. Nie każdemu się podoba ma swoich zwolenników jak i zdecydowanych przeciwników. Z praktycznego punktu widzenia meble wybarwione w tym kolorze łatwo się czyści. W przeciwieństwie do Wenge czy czarnego osadzający się kuch nie jest aż tak widoczny.

Zobacz również: Meble w kolorze olchy czy nadal jest tak samo popularny jak kiedyś?.

Źródło: http://www.salonmeblowy.net.pl/

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »