1. Buk- najbardziej modne drewno ostatnich lat • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

14

05.2015

Buk- najbardziej modne drewno ostatnich lat

Buk należy do rodziny z klasy dwuliściennych, w tej samej linii ważność jest oczywiście dąb i kasztan.

Buk należy do rodziny z klasy dwuliściennych, w tej samej linii ważność jest oczywiście dąb i kasztan. Buk wraz z dębem jest najczęściej występującym drzewem liściastym, występującym w obszarze Europy Środkowej. Drzewo bukowe w idealnych warunkach osiąga wysokość 35 m i do 1,5 m pierśnicy. Charakterystycznym dla drzewa bukowego jest wysoko osadzona korona, kora pnia -gładka, szarobrązowa do srebrnej, często z występującymi na niej "chińskimi bródkami", przerostami zwanymi tak ze względu na podobieństwo do chińskiej bródki. Buk jest dość odporny na susze jak i mocne porywy wiatru, czego nie lubi to przymrozków i stałych niskich temperatur.

Zestaw stół i krzesła Z112. Zródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z112. Zródło: Sam-Net

Buk jako jeden z mocniejszych surowców

Drewno bukowe uważane jest za jedno z twardszych, bardziej wytrzymałych gatunków drewna. Drewno bukowe jest twarde o jasnym zabarwieniu (żółtawy), do tego w skutek parzenia kolor staje się bardziej intensywny. Inne wybarwienia które nieraz występują świadczą o złym składzie chemicznym drewna, które niewątpliwie wpływają negatywnie na estetykę drewna. Słoje na drewnie bukowym zazwyczaj są regularne, a pojawiające się brunatne sęki podkreślają wartość drewna.

Zestaw stół i krzesła Z112. Zródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z112. Zródło: Sam-Net

Właściwości techniczne drewna

Drewno bukowe znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w przemyśle meblarskim, drewno bukowe wykorzystuje się również do pakietów a nawet do wyrobu węgla drzewnego.

Drewno bukowe cenione jest za swoja wytrzymałość do tego nie sprawia za dużej trudności w obróbce. Dość dobrze przyjmuje lakierowanie i politurowanie. Buk ceniony jest dodatkowo za swoja gęstość. Z gęstością drewna związana jest jego wytrzymałość, ścieralność oraz trwałość. Tu w porównaniu z innymi gatunkami drewna buk wychodzi dość dobrze. Buk w porównaniu z innymi gatunkami drewna wyróżnia się duża trwałością tuż obok buku porównywalny jest: grab, robinia, palisander, heban. Trzeba jednak pamiętać ze buk jak i inne gatunki drewna nie lubią wilgoci i nagłych zmian klimatycznych, dlatego polecany jest w przypadku mebli do użytku domowego.

Zestaw stół i krzesła Z112. Zródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z112. Zródło: Sam-Net

Krótka historia

Historia buku sięga już okresu kredy, jednak popularność zyskał w okresie średniowiecza. W tym czasie buk był wykorzystywany w budownictwie, stolarstwie, i w gospodach. W wiek XVIII i pierwszą połowę XIX buk stracił na popularności i wykorzystywany był głownie jako opał. Wraz z nową techniką produkcji mebli (czyli mebli giętych) w drugiej połowie XIX w buk wrócił do łask. Powstały nowe fabryki mebli jak i również wzrosło zapotrzebowanie na meble bukowe. Dziś drewno bukowe znajduje swoje zastosowanie głównie w przemyśle meblarskim, tam gdzie do wyrobu mebli jest potrzebne mocne lite drewno. Czyli buk stosuje się przede wszystkim do wyroby ław, stołów i krzeseł oraz foteli. Jest to dobry i sprawdzony surowiec i nie zapowiada się na to żeby w najbliższym czasie drewno bukowe miało by być czymś zastąpione.

Zestaw stół i krzesła Z112. Zródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z112. Zródło: Sam-Net

Niezwykłe bo wykonane z drewna bukowego

Jak już wcześniej napisałam drewno bukowe to jeden z najlepszych materiałów na wyroby meblarskie. Dlatego i u nas w salonie do produkcji mebli wykorzystywane jest właśnie drewno bukowe. Tym samym chciałabym zaproponować Państwu zestaw w którym największą popularnością cieszą się krzesła. Mowa tu o krzesłach „Alena” krzesła te od początku cieszą się dużą popularnością. Fenomen krzesła Alena jest ich prosty kształt oraz staranne wykonanie. Trwałość buku oraz nienachalny Design krzesła sprawił ze nie można się im oprzeć. Dodatkowo dużym atutem jest wybór kolorystyki czy tapicerki krzesła w przypadku krzesła tapicerowanego, macie Państwo możliwość wyboru rodzaju jak i koloru tapicerki. Krzesło oprócz walorów estetycznych jest bardzo wytrzymałe dlatego wykorzystywane jest również do placówek czy w restauracjach. Krzesło Alena nie wymaga specjalnej aranżacji w mieszkaniu urządzonym w stylu klasycznym też się dobrze odnajdzie. Także zapraszam Państwa do zapoznania się z opisem krzesła Alena, może akurat to krzesło idealne dla Ciebie.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Rodzaje drewna , czyli z czego i co możemy wykonać
Drewno jako jedyny materiał jest w pełni odtwarzalny co czyni go jednym z najlepszych materiałów budulcowych czytaj więcej »
Krzesło Alex-  to wytrzymałość oraz wygoda
Krzesła częściowo tapicerowane czyli twarde oparcie i miękkie siedzisko kierowane są w szczególności do sektorów publicznych. Oczywiście to nie wyklucza użytkowania ich w domu. czytaj więcej »
Stoły rozkładane i nierozkładane - wady i zalety
Przyjemnie zasiąść do wspólnej kolacji przy eleganckim stole. Cudowne są chwile spędzone przy nim we dwoje, czy w większym gronie. Kupując go bierze się pod uwagę nie tylko jego wygląd ale również funkcjonalność. Przy stole zasiadają zwykle mieszkańcy, ale przy wzniosłych okazjach jest więcej osób. Więc jaki stół wybrać? Mniejszy ale rozkładany czy większy w całości? Porównajmy. czytaj więcej »
Krótko o krześle
Krzesła służą ludziom już od wieków. Pierwotnie, ludzie wykorzystywali do siedzenia uformowane przez naturę twory. Były to pień drzewa bądź głaz, na których można było usiąść. czytaj więcej »