Jak wybrać hoker | Internetowy sklep z meblami: Salon Meblowy
  • Jesteś tutaj:
  • Strona główna
  • Blog
  • Porady
  • Wybierz najlepszy, czyli jak wybrać hokery tak aby spełniały nasze oczekiwania?

Wybierz najlepszy, czyli jak wybrać hokery tak aby spełniały nasze oczekiwania?

Od paru lat czy nawet od parunastu lat jest moda na barki kuchenne. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie, gdy chcemy połączyć salon z kuchnią. Oprócz tradycyjnych barków powstały również wyspy kuchenne, które spełniają swe zadanie tak samo praktycznie jak i reprezentacyjnie

Hoker Alena. Zródło: Sam-Net Hoker Alena. Zródło: Sam-Net

Wraz z nowa moda na barki kuchenne przyszła moda na hokery. Styl hokerów czy też ich wysokość uzależniona jest od tego czy krzesła znajdują się przy wyspie czy przy barku o regularnej wysokości. Dziś przygotowałam dla Państwa kilka inspiracji i mam nadzieje ze z pomocą tego artykułu znajdą Państwo odpowiednie dla siebie krzesło hoker.

Hoker Alena. Zródło: Sam-Net Hoker Alena. Zródło: Sam-Net

Ile ludzi tyle pomysłów

Wybór hokerów jest ogromny dlatego tak ważny jest jego właściwy wybór. Hokery dostępne sa w różnych wzorach: od tych najprostszych po te z podłokietnikami i oparciem. To samo tyczy się materiałów, które są naprawdę różnorodne. Dzięki temu każdy z nas znajdzie z pewnością coś dla siebie i ubogaci dzięki temu swój dom

Hoker Alena. Zródło: Sam-Net Hoker Alena. Zródło: Sam-Net

Barek kuchenny

Barek kuchenny najczęściej spotykany występuje w dwóch wysokościach: pierwsza to 110cm i 90 cm. W użytkowaniu domowym najczęściej spotyka się barki o wysokości 90 cm. To dokładnie tyle samo, ile wynosi wysokość szafek kuchennych. W przypadku, gdy barek robimy na wysokość 90 cm jest albo przedłużeniem szafek dolnych albo dodatkowym miejscem przy wyspie kuchennej.

Wysokość hokera

Wysokość hokera uzależniona jest od wysokości blatu. W przypadku gdy blat znajduje się na wysokości 90 cm, wysokość hokera powinna wynosić 60 cm. Im wyższy barek tym wysokość hokera powinna być inna. Optymalnie siedzisko powinno znajdować się 30 cm niżej od blatu barku kuchennego. Niezależnie czy wysokość hokera wynosi 60 cm czy 80 cm podpórka na stopy powinna znajdować się 40 cm poniżej siedziska. Zasada jest ta sama: hoker powinien zachowywać te same proporcje co krzesło czy stół.

Hoker Alena. Zródło: Sam-Net Hoker Alena. Zródło: Sam-Net

Najlepsze bo regulowane?

Dobrym pomysłem są hokery regulowane - szczególnie w użytku domowym. Hokery z możliwością regulowania wysokości są przeważnie droższe, wykonane z materiałów sztucznych. Jest to dość dobre rozwiązanie szczególnie jeżeli mamy dzieci.

Jak ustawić?

Hokery tak samo ustawiamy jak krzesła przy stole. Przeważnie siedzisko hokera wynosi 40x40 cm czyli przerwa pomiędzy krzesłami powinna wynosić 60 cm, taka odległość powinna zapewnić minimum wygody. Przy barku raczej siedzimy dość krótko dlatego taka odległość powinna wystarczyć. Jeżeli chcemy kupić hokery z podłokietnikami to powinniśmy być świadomi ze takie krzesła potrzebują więcej miejsca.

Hoker Alena. Zródło: Sam-Net Hoker Alena. Zródło: Sam-Net

Jaki wzór?

Jeżeli szukasz hokerów w stylu nowoczesnym to na pewno nie będziesz miał problemów z ich znalezieniem. Nowoczesne hokery mogą być obrotowe i z regulowaną wysokością. Wykonane z najróżniejszych materiałów, od miękkich tapicerowanych po te metalowe na jednej nodze. Do nowoczesnych zaliczamy hokery które wyglądem przypominają tradycyjne krzesła, i stoją twardo na ziemi swoimi czterema nogami J. Tak naprawdę znajdziesz wiele ciekawych modeli różniących się znacząco i wyglądem i ceną. Wybierz model który najbardziej pasuje do Twojego wnętrza i jest oczywiście względnie wygodny.

Źródło: http://www.salonmeblowy.net.pl/

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »