Meble z palet to wciąż gorący temat

Meble z palet doceniane są przede wszystkim przez miłośników eko i tych, co cenią sobie niekonwencjonalne rozwiązania. Meble wykonane z palet doskonale będą się prezentować w pomieszczeniach minimalistycznych, rustykalnych czy skandynawskich

Zobacz również: Wybierz najlepszy, czyli jak wybrać hokery tak aby spełniały nasze oczekiwania?

Meble z palet doceniane są przede wszystkim przez miłośników eko i tych, co cenią sobie niekonwencjonalne rozwiązania. Meble wykonane z palet doskonale będą się prezentować w pomieszczeniach minimalistycznych, rustykalnych czy skandynawskich. Nie jest to oczywiście reguła. Meble z palet czy to w postaci stolika, krzesła będą się świetnie prezentować w każdym pomieszczeniu.

Wykonując meble z palet dajemy sobie gwarancję oryginalności. Niezależnie od stylu takie meble będą wszędzie pasowały. Od pewnego czasu zauważamy że meble z palet pojawiają się w nowoczesnych wnętrzach. Meble wykonane z palet standardem są już we wnętrzach skandynawskich, prowansalskich czy eko. Meble z palet tworzą poniekąd ikonę nowoczesnego desingu. Przekraczając próg naszego mieszkania idealnie wpisały się nie tylko w salonie ale również w sypialniach.

Masz zacięcie i własną koncepcje? Wykonaj samodzielnie meble z pale

Jeżeli cenisz sobie proste niekonwencjonalne rozwiązania a do tego lubisz majsterkować to ten artykuł jest skierowany właśnie do Ciebie. Poniżej znajdziesz gotowe rozwiązania na stworzenie własnych mebli i to niedużym kosztem.

Meble z palet. Zródło: www.domosfera.pl Meble z palet. Zródło: www.domosfera.pl

Zanim ruszysz do pracy upewnij się że masz właściwe palety:

Najczęściej spotykane palety to europalety o wymiarach 1200×800×144 mm, ważące ok. 25 kg. Dość popularne i również często spotykane to palety o wymiarach 800×600×144 mm i 1200×1200×144 mm. Rozmiar palety uzależniamy od tego jakie meble chcemy wykonać, jednak najczęściej wykorzystywane są palety o wymiarach 1200×800×144 mm,. Do wykonania mebla z palet potrzebujemy zdrowych palet. Taka paleta powinna być bez ubytków, nie powinna być zawilgotniała bądź mieć widoczne ślady zgnilizny. Czyli wybiegając palety zwróćmy uwagę na palety suche, czyste bez widocznych śladów świadczących o tym ze paleta może być spróchniała bądź zwilgotniała.

Meble z palet.. Zródło: superdzieciaczki.blogspot.com Meble z palet.. Zródło: superdzieciaczki.blogspot.com

Pamiętaj o zaimpregnowaniu palety

Zanim przystąpisz do pracy musisz dobrze oczyścić paletę. Do tego potrzebne Ci będą: szczotka ryżowa, papier ścierny bądź szlifierka. Szlifierka wydaje się najbardziej odpowiednim narzędziem do oczyszczenia powierzchni. Po wygładzeniu musisz pozbyć się pyłków, tu wystarczy zwykły odkurzacz. Tak oczyszczoną powierzchnię możemy malować. Warto wspomnieć że deski malujemy wzdłuż słojów. Malowanie musimy powtórzyć jeżeli chcemy żeby kolor był jednolity a deska dobrze pokryta farbą. Tak pomalowane deski możemy wykorzystać do wykonania mebla.

Na pierwszy plan idzie łóżko wykonane z palet:

Łóżko jest nieodzowne w sypialni. Można je wykonać z palet, które są o wiele tańsze niż tradycyjne łóżko sypialniane. Wykonując samodzielnie podest pod materac mamy nie tylko fajne i oryginalne łóżko, ale również miejsce które może nam posłużyć jako stolik nocny.

Meble z palet. Zródło: www.meblekuchenne.org.pl Meble z palet. Zródło: www.meblekuchenne.org.pl

Zrób to sam:

Aby wykonać łóżko z palet potrzebne są trzy palety o wymiarach 120x80 cm. W akapicie „Pamiętaj o zaimpregnowaniu palety” napisałam co jest potrzebne aby pozbyć się nierówności jak i zabrudzeń na palecie. Przeczytaj to uważnie i upewnij się że posiadasz niezbędne narzędzia.

Meble z palet. Zródło: www.ekspertbudowlany.pl Meble z palet. Zródło: www.ekspertbudowlany.pl

1- Używając szlifierki wygładź powierzchnie drewna usuwając ewentualne drzazgi

2- po wykonaniu pierwszej czynności używając papieru ściernego popraw miejsca do których nie udało się dotrzeć szlifierka

3- następnie koniecznie wyczyść palety z pyłu

4- po takich zabiegach możemy zacząć malować deski

5- w chwili kiedy wszystko wyschnie możemy instalować łóżko w sypialni

Popularny stolik z palet

Stolik z palet to już standard. Możemy znaleźć je w małych kawalerkach jak i na salonach. Można powiedzieć że stolik z palet znajduje się w każdy mieszkaniu w którym mieszkańcy są na bieżąco z aktualnymi trendami. Stoliki z palet przybierają coraz to nowe formy, my dziś przedstawimy jedną z nich.

Meble z palet. Zródło:bobofashion.pl Meble z palet. Zródło:bobofashion.pl

Zrób to sam:

Do wykonania stolika z palet potrzebujemy: 4 kółka obrotowe, 16 wkrętów i podkładek pod wkręty, jeżeli mamy przyda się płyta( która posłuży nam jako blat) , narzędzia (wkrętarka, papier ścierny do drewna grubo- i drobnoziarnisty albo szlifierka, młotek, pędzel do malowania), impregnat do drewna, farba do drewna

Meble z palet.. Zródło:meble-z-palet.pl Meble z palet.. Zródło:meble-z-palet.pl

1- Używając szlifierki wygładź powierzchnie drewna usuwając ewentualne drzazgi

2- po wykonaniu pierwszej czynności używając papieru ściernego popraw miejsca w których nie udało się dotrzeć szlifierka

3- następnie koniecznie musimy wyczyścić palety z pyłu

4- po takich zabiegach możemy zacząć malować deski ( musimy je zaimpregnować jeżeli stolik będzie narażony na warunki klimatyczne)

5- połóż jedną paletę na drugą, . Obie płyty przymocuj do palety czterema śrubkami, po jednej w każdym rogu.

6- Za pomocą kantówki przymocuj porządnie obie palety

7- Następnie pomaluj stolik dowolnym kolorem

8- Kiedy już stół porządnie wyschnie, przykręć u spodu kółka, aby można go było swobodnie przesuwać po podłodze.

Jeżeli meble z palet to dla Was za mało to może pokusicie się na meblościankę ze skrzyń? ;)

Meble z palet.. Zródło:designyourlife.pl Meble z palet.. Zródło:designyourlife.pl

Jeżeli tradycyjne meble to dla Was za mało albo zwyczajnie chcecie żeby Wasz salon wyróżniał się stylem stwórz własne meble.

Zrób to sam:

Do wykonania meblościanki ze skrzyń przede wszystkim będzie Ci potrzebny dobry plan oraz twórcza inwencja. Oprócz tego przydatne jak i niezbędne okażą się skrzynki. Ich ilość zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

Oprócz pomysłu niezbędne są: skrzynki około 9 sztuk najlepiej takie o wymiarach 60x40x40 , farba akrylowa, pędzel, śruby do drewna "6-ek", wkrętarko-wiertarki z wiertłem "6-ką",klucza grzechotki z nasadką "10" ,projektu meblościanki, oczywiście skrzynie należało by również oczyścić

Meble z palet.. Zródło:bobofashion.pl Meble z palet.. Zródło:bobofashion.pl

1- Potrzeby będzie dobry pomysł, musimy tak zaprojektować meblościankę żeby dopasować ją do naszych potrzeb

2- Niezbędne będą farby bądź farba w zależności od tego ilu kolorowa ma być nasza meblościanka

3- Po całkowitym wyschnięciu skrzyń musimy je przymocować (należy zaplanować rozmieszczenie skrzyń). Do tego potrzebne nam będą wkrętarko-wiertarka z wiertłem "6-ką", śruby "6-ki", nakrętki "6-ki" oraz klucz. Przewierć otwór przez dwie skrzynki na wylot. Umieść w powstałym otworze śrubę. Z drugiej strony nakręć nakrętkę na wystającą część śruby i dokręć kluczem. Powtórz to z każdą skrzynią tak żeby tworzyły jedna stabilna całość.

4- tak zamontowane i przymocowane skrzynie sa gotowe aby poukładać na nich książki czy też bibeloty.

Zapraszamy do zapoznania sie z nasza aktualną ofertą: Stoły i krzesła

Publikacja: poniedziałek, 27 lipca 2015r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »