Krótko o krześle

Krzesła służą ludziom już od wieków. Pierwotnie, ludzie wykorzystywali do siedzenia uformowane przez naturę twory. Były to pień drzewa bądź głaz, na których można było usiąść.

Zobacz również: Zestaw biesiadny max to komfort i wygoda

Za pomocą prymitywnych narzędzi człowiek pierwotny powoli przystosowywać je do swoich potrzeb. Pierwowzór powstał w neolicie. Jego struktura pozostawiała wiele do życzenia, ale na pewno służył on do siedzenia.

Wygląd krzeseł zmieniał się wielokrotnie w zależności od danej epoki. Jednakże w starożytnej Grecji jak i Rzymie robiono krzesła z siedziskiem usytuowanym na poziomie kolan. Ich funkcjonalność stała się wzorem stylistycznym dla współczesnej Europy. Prostota, przejrzystość i funkcjonalność to główne cechy wykorzystywane w ówczesnym meblarstwie.

Krzesło K8. Źródło: Sam-Net Krzesło K8. Źródło: Sam-Net

Obecnie, krzesło nie służy już tylko do siedzenia, ma być również ozdobą domu. Coraz częściej można kupić meble, które są swoistymi dziełami sztuki w swojej dziedzinie. Prosta forma, elegancja i wyrazistość są zawsze najtrudniejsze do uzyskania.

Zobacz również: Aranżacja salonu w tym kącika wypoczynkowego

Obecnie zakup krzesła jest prostą sprawą. Ich posiadanie nie jest już oznaką przynależności do sfery arystokratycznej, a zwykłym zakupem poprawiającym funkcjonalność wystroju naszych domów.Przed zakupem, warto jednak się zastanowić, jakiego krzesła potrzebujemy, by stał się ozdobą naszego domu, by pasował do naszych potrzeb.

Krzesła to jedne z najstarszych mebli znanych ludzkości. Siadywali na nich faraonowie, królowie jak i poeci. W naszej ofercie znajdziesz krzesła drewniane i tapicerowane.Ich podstawowe funkcje pozostają od zawsze takie same: umożliwić odpoczynek i cieszyć oko nienaganną stylistyką. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą krzeseł.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą krzeseł w Sam-Net

Publikacja: czwartek, 10 maja 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »