1. Meble w naturalnej okleinie dębowej • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

05

02.2016

Meble w naturalnej okleinie dębowej

Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych.

Zestaw stół i krzesła Z155. Zródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z155. Zródło: Sam-Net

Meble wykonane po części z litego drewna i forniru zapewne będą tańsze niż meble wykonane w całość z litego drewna. Musimy dokładnie przekalkulować co nam się bardziej opłaci. Poniższy tekst ma na celu pomoc Wam w wyborze odpowiedniego zestawu mebli.

Zestaw stół i krzesła Z155. Zródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z155. Zródło: Sam-Net

Fornir: to cienkie płaty drewna zwane okleiną, uzyskiwane przez płaskie lub obwodowe skrawanie, najczęściej grubości 0,6 – 3mm.
Zalety mebli wykonanych z litego drewna i forniru: meble wykonane w ten sposób posiadają wiele zalet co nie znaczy że są idealne. Pierwsza z zalet jaką mogę wymienić jest usłojenie mebli. Fornir robi się z sortowanego wcześniej drewna, każda partia przechodzi dokładne oględziny i z tak wyselekcjonowanego materiału wykonuje się meble. Dzięki temu mamy ładnie usłojenie mebli.

Zestaw stół i krzesła Z162. Zródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z162. Zródło: Sam-Net

Kolejną zaleta mebli fornirowanych jest ich niezmienność, mam tu na myśli że meble fornirowane nie zmieniają swojego pierwotnego kształtu jak meble wykonane w całości z drewna. Meble drewniane jako że sa naturalnym filtrem wilgotności powietrza dopasowują się do otoczenia , przez co ich wygląd na skutek wilgoci może się zmienić. Użycie forniru gwarantuje niezmienności czyli fornirowane fronty i blaty stołów nie zmieniają swego pierwotnego kształtu.

Pielęgnacja mebli fornirowych

Pielęgnacja mebli fornirowych jest taka sama jak pielęgnacja mebli drewnianych. Musimy jedynie pamiętać, aby unikać produktów w którym jest alkohol, amoniak lub rozpuszczalnik. Najlepiej do czyszczenia używać miękkiej ścierki jeżeli zabrudzenie jest duże użyjmy wody i mydła, później dokładnie wysuszmy meble. Jeżeli chcemy żeby meble miały blask użyjmy odrobinę mleczka do mebli. To powinno wystarczyć aby nasze meble wyglądały ładnie przez długie lata.

Zestaw stół i krzesła Z166.Zródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z166.Zródło: Sam-Net

Minusem mebli fornirowych jest podatność na zarysowania, dlatego w tym przypadku używa się lakieru do ochrony mebli. Tak czy inaczej musimy uważać na ostre przedmioty żeby nie doprowadzić do uszkodzenia powszechni. Meble czy wykonane w całości z litego drewna czy w połączeniu z fornirem nie lubią nagłych zmian temperatury, dlatego postarajmy się ustawić meble w dość bezpieczniej odległości od grzejników. Jeżeli mamy taka możliwość postarajmy się żeby meble nie były narażone na promienie słoneczne, długotrwałe działanie promieni słonecznych może skutkować odbarwieniami drewna.

Zestaw stół i krzesła Z148.Zródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z148.Zródło: Sam-Net

Meble fornirowe czy drewniane posiadają usłojenie, po między fornirem a naturalnym drewnem może być delikatna różnica w odcieniu czy usłojeniu mebli. Nie jest to jednak żadna wada a zaleta mebli która podkreśla ich naturalność.

W naszej ofercie znajdziecie meble wykonane z drewna bukowego i drewna dębowego. Nieustannie powiększamy naszą ofertę, już w tej chwili mamy dostępne kilkanaście wybarwień w tym oczywiście najmodniejszy biały kolor czy również popularny kolor sonoma. Nie zapominamy też o tapicerkach na krzesła, co jakiś czas aktualizujemy ofertę tak aby każdy z Państwa mógł dobrać odpowiednią tkaninę do swoich potrzeb. Jeżeli potrzebujesz stołu bądź krzeseł to zapraszamy na nasza stronę www.salonmeblowy.net.pl

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Stolik kawowy z pozoru niewielki zakup
Stolik kawowy jest centralnym punktem w każdym salonie. Nie wyobrażam sobie żeby mogło go w salonie zabraknąć. Przy stoliku kawowym spotykamy czytaj więcej »