Ozdabianie mebli metoda decoupage

Zastanawiasz się jak niewielkim kosztem odnowić stare meble? Zaproponuje dziś dość prostą metodę jaką jest decoupage (dekupaż).

Zobacz również: Meble z nadrukiem

Metoda dekupaż odnowisz stare przedmioty, ozdobisz meble, to prosty sposób nie wymagający dużego nakładu finansowego Decoupage to prosta technika zdobienia przedmiotów z drewna, szkła, czy porcelany. Wyjaśnię krok po kroku jak za pomocą serwetek można ozdobić stare meble czy przedmioty takie jak skrzyneczki, ramy , wazony i wiele innych przedmiotów.

Ozdabianie mebli metoda decoupage. Zródło: www.jowitakonieczny. Ozdabianie mebli metoda decoupage. Zródło: www.jowitakonieczny.

Nie każdy jest uzdolniony co nie znaczy że metoda dekupaże nie jest dla Ciebie. Poniżej wyjaśnię krok po kroku jak ozdobić przedmiot właśnie ta metoda. Jeżeli jeszcze nie miałeś do czynienia z tą technika to proponuje zacząć od ozdabiania przedmiotów wykonanych z drewna. Zacznijmy też od mały powierzchni jak nabierzemy wprawy możemy śmiało ozdobić nawet komodę :)

Ozdabianie mebli metoda decoupage.Zródło:www.jowitakonieczny.e-blogi.pl Ozdabianie mebli metoda decoupage.Zródło:www.jowitakonieczny.e-blogi.pl

W niemal większość sklepach mamy duży wybór serwetek jednak jeżeli chcemy zrobić to profesjonalnie udajmy się do sklepu z przyborami plastycznymi i tam zakupmy serwetki dedykowane do wykonania decoupage'u

Ozdabianie mebli metoda decoupage.Zródło: urządzmy.pl Ozdabianie mebli metoda decoupage.Zródło: urządzmy.pl

Potrzebne rzeczy do nauki dekupażu

Zobacz również:Meble w naturalnej okleinie dębowej

Farba akrylowa – używa się jej do malowania powierzchni przedmiotów (przed naklejeniem obrazka).

Uniwersalny klej do dekupażu - po wyschnięciu staje się przezroczysty. Używa się go także jako lakieru.
Małe nożyczki lub nożyczki z ostrymi końcami
.
Papierowe serwetki lub specjalny papier do dekupażu ze wzorkami.

Ozdabianie mebli metoda decoupage.Zródło:sielskie-klimaty.blogspot.com Ozdabianie mebli metoda decoupage.Zródło:sielskie-klimaty.blogspot.com

Jeżeli masz już wybrany wzór którym chcesz ozdobić przedmiot, musisz go starannie wyciąć. W przypadku serwetek postaraj się oddzielić wierzchnią warstwę tuż po wycięciu wzoru. Zanim zabierzesz się do obklejania pamiętaj żeby nanieść na ozdabiany przedmiot farbę akrylową. Na wycięty fragment nanieś klej możesz również nałożyć klej na miejsce gdzie znajdzie się obrazek, wygładź nierówności i pozostaw do wyschniecie. Dla lepszego efektu nanieś lakier bezbarwny. Musisz przyznać ze nie było to wcale trudne :)

Zapraszamy do zapoznania sie z nasza oferta, znajdziesz w niej duży wybór mebli w tym stoły rozkładane

Publikacja: środa, 10 lutego 2016r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »