Jak powinniśmy obchodzić się ze stołami dębowymi | Internetowy sklep z meblami: Salon Meblowy

Jak powinniśmy obchodzić się ze stołami dębowymi

Pomimo swej ceny meble dębowe są chętnie kupowane. Dąb jako najbardziej popularne drewno jest najczęściej wykorzystywany do produkcji mebli takich jak stoły, łóżka czy komody.

Dąb swą popularność zawdzięcza przede wszystkim wytrzymałości. Dodatkowo meble dębowe wyróżniają się usłojeniem, które jest jednocześnie piękne i charakterystyczne.

stół dębowy S2, kolor dąb naturalny Stół rozkładany dębowy S3. Zródło: Sam-Net Stół rozkładany dębowy S3. Zródło: Sam-Net

Jak użytkować meble dębowe?

Meble dębowe są bardzo wytrzymałe, ale bez odpowiedniej pielęgnacji dość szybko mogą pojawić się ślady użytkowania. Drewno dębowe niestety ma dość dużą tendencję do wysuszania, pęknięć, a także powstawania plam. Przyczyną pojawienia się uszczerbków jest zła pielęgnacja mebli. Meble dębowe nie lubią nagłych zmian temperatury, nadmiernej wilgoci ani styczności z ciepłymi naczyniami.

stół debowy S4, kolor dąb naturalny Stół rozkładany dębowy S3. Zródło: Sam-Net Stół rozkładany dębowy S3. Zródło: Sam-Net

Kupując meble dębowe uważnie przeczytaj instrukcje.

Przeważnie kupując meble dębowe producent daje nam gwarancje oraz instrukcje. Oprócz tego możesz zapytać o broszurki zawierające instrukcje pielęgnacji mebla. Jeżeli takiej nie otrzymasz możesz wyszukać je w Internecie. Nie lekceważ ich, ponieważ za jakiś czas mogą pojawić się widoczne uszkodzenia wynikające ze złego użytkowania mebli.

Stół rozkładany dębowy S3. Zródło: Sam-Net Stół rozkładany dębowy S3. Zródło: Sam-Net

Jak już kupisz meble wywietrz dokładnie pomieszczenie, w którym stoją

Zaraz po złożeniu mebla otwórz okna, dzięki temu usuniesz z pomieszczenia charakterystyczny zapach oleju. Meble przed dostarczeniem zazwyczaj są naolejowane. Pamiętaj, żeby nie przesuwać mebla, lepiej jak go przeniesiesz. Takie rozwiązanie zapewnia zachowanie integralności spoin.

stół debowt S1, kolor dąb bielony Stół rozkładany dębowy S2. Zródło: Sam-Net Stół rozkładany dębowy S2. Zródło: Sam-Net

Meble dębowe, jak i każde inne meble wykonane z drewna są wrażliwe na temperaturę - nie stawiaj ich bezpośrednio przy źródle ciepła. Dzięki temu unikniesz wysuszeniu oraz pęknięć.

krzesła z litego drewna dębowego Stół rozkładany dębowy S2. Zródło: Sam-Net Stół rozkładany dębowy S2. Zródło: Sam-Net

Przynajmniej raz w miesiącu zabezpiecz meble.

Raz w miesiącu a nawet i częściej użyj preparatu do pielęgnacji mebli dębowych. Olej zabezpieczy mebel przed wybarwieniami i pękaniem. Tworzy warstwę ochronna jak i zabezpiecza przed wilgocią. Jeżeli jesteś posiadaczem stołów dębowych możesz go olejować częściej. Blaty stołów są najczęściej narażone na uszkodzenia. Pamiętaj, żeby nie stawiać bezpośrednio na blacie ciepłych naczyń, używaj do tego podkładek. Jeżeli wylejesz na blat kawę alkohol czy nawet wodę pamiętaj, że musisz natychmiast zetrzeć i wysuszyć blat, użyj do tego ręcznika papierowego.

zestaw stół i krzesła Stół rozkładany dębowy S2. Zródło: Sam-Net Stół rozkładany dębowy S2. Zródło: Sam-Net

Jeżeli będziesz się kierował zasadami pielęgnacji to możesz być pewien ze Twoje meble posłużą Ci przez wiele lat. Meble dębowe są bardzo wytrzymałe i przy odpowiedniej pielęgnacji odwdzięczam nam się swoim wyglądem jak i wytrzymałością.

Publikacja: wtorek, 16 sierpnia 2016r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »