Wystrój domu w stylu retro

Słowo „retro” pochodzi od łacińskiego przedrostka „retro”, który dosłownie oznacza „wstecz”. Moda na styl retro panuje nie tylko w przemyśle odzieżowym, a także w architekturze i urządzaniu wnętrz.

Styl retro. Źródło: www.e-mieszkanie.pl Styl retro. Źródło: www.e-mieszkanie.pl

Styl „retro” powraca do łask. Aranżując dom w tym stylu starajmy się utrzymać właściwe proporcje, a uzyskamy oryginalną aranżację. Nie zapominając przy tym o odpowiednich dodatkach takich jak, klamki , ręcznie malowane wazony, pamiątkowe zdjęcia w drewnianych ramkach . Takie dekoracje sprawdzą się zarówno w sypialni jak i całym domu.

Zobacz również: Tynk jako element dekoracji wnętrz.

Stylizując dom w stylu „retro” nie musisz narażać się na duże koszty. Przedmioty i meble kupione na targach staroci lub w sklepach z antykami w połączeniu z nowoczesnym wykończeniem pomagają stworzyć klimat z dawnych lat.

Łatwa do zaprojektowania w stylu „retro” jest sypialnia. Najlepiej sprawdzi się tradycyjne, wykonane z ciemnego drewna łóżko z baldachimem. To one stanowią tu główny element wystroju. Do uzupełnienia dekoracji przydała by się toaletka z lustrem, oczywiście w tym samym stylu. Taka stylizacja doskonale komponuje się z pościelą z motywem kwiatowym, jak i z dużą ilością poduszek. To właśnie dodatki sprawią, że w sypialni będzie panował specyficzny klimat poprzedniej epoki.

Styl retro .Źródło: modny.dom.pl Styl retro .Źródło: modny.dom.pl

Ważnym elementem w stylizacji domu w stylu retro są meble. To od nich w dużej mierze zależy czy uda nam się uzyskać odpowiedni klimat w domu. Dotyczy to oczywiście zestawu wypoczynkowego jak i stołu i krzeseł.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sam-Net

Publikacja: niedziela, 13 maja 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »