Tkaniny- opis | Internetowy sklep z meblami: Salon Meblowy

Tkaniny- opis

Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło.

Zobacz również :Meble z nadrukiem

Tkaniny pluszowe maja szerokie zastosowanie w przemyśle meblarskim, materiał jest również wykorzystywany do tapicerowania siedzisk w samochodzie jak również różnego rodzaju narzut czy poduszek.

Tkaniny tapicerskie Zródło: SAM-NET Tkaniny tapicerskie Zródło: SAM-NET

Welury: tkaniny welurowe odznaczają się bardzo krótkim włosem. Wytwarzane są techniką tkania rózgowego. Dzięki niej uzyskuje się bardzo miękką i delikatną okrywę włókienną.

Welur jako materiał powszechnie dostępny stosowany jest na obicia tapicerskie, w samochodach i meblach, a także do wyrobu ubrań i butów.

Tkaniny tapicerskie Zródło: SAM-NET Tkaniny tapicerskie Zródło: SAM-NET

Welwet: tkanina o dłuższym włosie przyjemna w dotyku. Materiał odznacza się wyrazistym ułożeniem włosa, widać dokładnie w jaką stronę układa się włos. Właściwości i zastosowanie welwetu są podobne jak w przypadku welurów czy aksamitów. Od tych ostatnich różnią się tylko nieco wyższą okrywą.

Zestawy mebli czyli stół i krzesła

Welwet znajduje zastosowanie w przemyśle meblarskim, jak i odzieżowym, stosowany również do tapicerowania siedzisk samochodowych.

Tkaniny tapicerskie Zródło: SAM-NET Tkaniny tapicerskie Zródło: SAM-NET

Sztruks: Sztruks to jeden z bardziej charakterystycznych materiałów, przykuwa uwagę. Prążkowana tkanina runowa przyjemna w dotyku.

Niestety rzadko stosowana w przemyśle meblarskim.

Tapicerki i wybarwienia

Dla szerszej informacji podajemy skróty nazw niektórych tkanin.

WO/LW - wełna owcza
WV - wełna jagnięca
WS - kaszmir
WK - wełna wielbłądzia
WM - mohair
WP - alpaka
CO - bawełna
LI - len
VI - wiskoza
EA - elastyn
PA - poliamid
PC - poliakryl
PL/PES - poliester
PU - poliuretan
ME - metal
NY - nylon
SP - spandex

Źródło: http://www.salonmeblowy.net.pl/

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »