1. Tkaniny- opis • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

21

09.2016

Tkaniny- opis

Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło.

Tkaniny pluszowe maja szerokie zastosowanie w przemyśle meblarskim, materiał jest również wykorzystywany do tapicerowania siedzisk w samochodzie jak również różnego rodzaju narzut czy poduszek.

Tkaniny tapicerskie Zródło: SAM-NET

Tkaniny tapicerskie Zródło: SAM-NET

Welury: tkaniny welurowe odznaczają się bardzo krótkim włosem. Wytwarzane są techniką tkania rózgowego. Dzięki niej uzyskuje się bardzo miękką i delikatną okrywę włókienną.

Welur jako materiał powszechnie dostępny stosowany jest na obicia tapicerskie, w samochodach i meblach, a także do wyrobu ubrań i butów.

Tkaniny tapicerskie Zródło: SAM-NET

Tkaniny tapicerskie Zródło: SAM-NET

Welwet: tkanina o dłuższym włosie przyjemna w dotyku. Materiał odznacza się wyrazistym ułożeniem włosa, widać dokładnie w jaką stronę układa się włos. Właściwości i zastosowanie welwetu są podobne jak w przypadku welurów czy aksamitów. Od tych ostatnich różnią się tylko nieco wyższą okrywą.

Welwet znajduje zastosowanie w przemyśle meblarskim, jak i odzieżowym, stosowany również do tapicerowania siedzisk samochodowych.

Tkaniny tapicerskie Zródło: SAM-NET

Tkaniny tapicerskie Zródło: SAM-NET

Sztruks: Sztruks to jeden z bardziej charakterystycznych materiałów, przykuwa uwagę. Prążkowana tkanina runowa przyjemna w dotyku.

Niestety rzadko stosowana w przemyśle meblarskim.

Dla szerszej informacji podajemy skróty nazw niektórych tkanin.

WO/LW - wełna owcza
WV - wełna jagnięca
WS - kaszmir
WK - wełna wielbłądzia
WM - mohair
WP - alpaka
CO - bawełna
LI - len
VI - wiskoza
EA - elastyn
PA - poliamid
PC - poliakryl
PL/PES - poliester
PU - poliuretan
ME - metal
NY - nylon
SP - spandex

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »
Stolik kawowy z pozoru niewielki zakup
Stolik kawowy jest centralnym punktem w każdym salonie. Nie wyobrażam sobie żeby mogło go w salonie zabraknąć. Przy stoliku kawowym spotykamy czytaj więcej »