Świąteczny stół 2017

Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu, warto zatem pomyśleć jak ustroić stół na zbliżające się świata.

Klasyka zawsze w modzie:

Zobacz również: Jak ustroić choinkę na Boże Narodzenie?

Mówi się, że w święta Bożego Narodzenia nigdy za dużo czerwieni. Tak wiec idąc tym tropem postawmy na czerwień. W wielu sklepach a może i w szafie znajdziemy obrus w którym bazowy kolor to właśnie czerwony. Nie musi być gładki, motywy świąteczne mile widziane. Do obrusu postarajmy się o ozdoby które będą nawiązywać na przykład do motywu znajdującego się na obrusie. Jeżeli są to bałwanki to idealnie byłyby postawić kilka ozdób właśnie w kolorze białym. Jeżeli choinki to elementy zieleni będą idealne. Myślę ze w każdym z domów znajdzie się kilka ozdób w którym można wybrać motyw przewodni, bez konieczności zakupów nowych bibelotów.

Stół na Boże Narodzenie. Zródło: Deccoria.pl Stół na Boże Narodzenie. Zródło: Deccoria.pl

Pamiętajmy ze klasyka sprawdza się zawsze. Na stole nie powinno zabraknąć świec. Mile widziane są również serwetki. Cudownie jeżeli potrafimy zrobić z nich coś więcej niż tylko włożyć do serwetnika J wiele pomysłów znajdziesz na pewno na znanych stronach.

Jeżeli masz biała tradycyjną zastawę to nie szukaj już innej. Biel od czerwonego obrusu będzie się świetnie odbijać, tym bardziej jak postawimy świece które nadadzą świątecznego klimatu.

Stół na Boże Narodzenie. Zródło: Moja firma - Infor.pl Stół na Boże Narodzenie. Zródło: Moja firma - Infor.pl

Tradycyjnie pod obrusem powinno znajdować się sianko. W wielu domach pod obrusem można znaleźć banknoty które mają zapewnić rodzinie dostatek na nadchodzący rok. Jak tradycja każe na stole nie może zabraknąć dodatkowego nakrycia dla zbłąkanego gościa. 12 potraf które maja przypominać o owych dwunastu apostołów. Pewnie nie wszyscy o tym słyszeli ale jak mówi tradycja przy stole wigilijnym powinna zasiąść parzysta liczba uczestników, gdyż nieparzysta oznaczała zawsze jakieś nieszczęście dla jednego z nich.

Stół na Boże Narodzenie. Zródło: polki.pl Stół na Boże Narodzenie. Zródło: polki.pl

Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia

Publikacja: środa, 14 grudnia 2016r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »