1. Świąteczny stół 2017 • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

14

12.2016

Świąteczny stół 2017

Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu, warto zatem pomyśleć jak ustroić stół na zbliżające się świata.

Klasyka zawsze w modzie:

Mówi się, że w święta Bożego Narodzenia nigdy za dużo czerwieni. Tak wiec idąc tym tropem postawmy na czerwień. W wielu sklepach a może i w szafie znajdziemy obrus w którym bazowy kolor to właśnie czerwony. Nie musi być gładki, motywy świąteczne mile widziane. Do obrusu postarajmy się o ozdoby które będą nawiązywać na przykład do motywu znajdującego się na obrusie. Jeżeli są to bałwanki to idealnie byłyby postawić kilka ozdób właśnie w kolorze białym. Jeżeli choinki to elementy zieleni będą idealne. Myślę ze w każdym z domów znajdzie się kilka ozdób w którym można wybrać motyw przewodni, bez konieczności zakupów nowych bibelotów.

Stół na Boże Narodzenie. Zródło: Deccoria.pl

Stół na Boże Narodzenie. Zródło: Deccoria.pl

Pamiętajmy ze klasyka sprawdza się zawsze. Na stole nie powinno zabraknąć świec. Mile widziane są również serwetki. Cudownie jeżeli potrafimy zrobić z nich coś więcej niż tylko włożyć do serwetnika J wiele pomysłów znajdziesz na pewno na znanych stronach.

Jeżeli masz biała tradycyjną zastawę to nie szukaj już innej. Biel od czerwonego obrusu będzie się świetnie odbijać, tym bardziej jak postawimy świece które nadadzą świątecznego klimatu.

Stół na Boże Narodzenie. Zródło: Moja firma - Infor.pl

Stół na Boże Narodzenie. Zródło: Moja firma - Infor.pl

Tradycyjnie pod obrusem powinno znajdować się sianko. W wielu domach pod obrusem można znaleźć banknoty które mają zapewnić rodzinie dostatek na nadchodzący rok. Jak tradycja każe na stole nie może zabraknąć dodatkowego nakrycia dla zbłąkanego gościa. 12 potraf które maja przypominać o owych dwunastu apostołów. Pewnie nie wszyscy o tym słyszeli ale jak mówi tradycja przy stole wigilijnym powinna zasiąść parzysta liczba uczestników, gdyż nieparzysta oznaczała zawsze jakieś nieszczęście dla jednego z nich.

Stół na Boże Narodzenie. Zródło: polki.pl

Stół na Boże Narodzenie. Zródło: polki.pl

Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Zabawa światłem
Oświetlenie w pomieszczeniu pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak odpowiednio dobrane może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz odmienić wnętrze. czytaj więcej »
Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu?
Od wieków stół stanowi swoisty symbol więzi pomiędzy rodzina. To właśnie przy stole najczęściej spotykamy się czy to przy niedzielnych obiadach, czy przyjęciach urodzinowych. czytaj więcej »
Pokój dzienny
Pokój dzienny (ang. living room), to główny pokój mieszkania. Nazywa się również pokojem gościnnym, czasem salonem. W każdym razie mam na myśli ten pokój, w którym najczęściej przebywa rodzina, goście, gdzie jest często telewizor i nierzadko jest to największe pomieszczenie Twojego domu czy mieszkania. czytaj więcej »
Meble modułowe do salonu
Gotowe rozwiązania często okazują się najlepszą opcją. Gotowa zabudowa czyli meble „modułowe” z pewnością będą prezentować się spójnie i harmonijnie. czytaj więcej »