1. W stylu klasycznym • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

02

06.2017

W stylu klasycznym

Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: Wnętrza klasyczne

Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: Wnętrza klasyczne

Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. Jeżeli nie lubisz chłodnych bądź surowych pomieszczeń to styl klasyczny jest właśnie dla Ciebie.

Podstawą stylu klasycznego jest zachowanie równowagi i formy. Styl klasyczny w Polsce czerpie ze klimatu szlacheckich dworków. Na obecną chwilę widzimy, że styl uległ delikatnej przemianie i większość domów w stylu klasycznym czerpie inspiracje ze stylu angielskiego. Metamorfoza moim zdaniem udana, styl angielski nadaje lekkości a połączony ze stylem klasycznym daje nam całkiem ciekawe wnętrze.

Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: CONAR

Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: CONAR

Dzięki połączeniu tych dwóch stylów unikniemy wrażeniu, że dom to muzeum. Te dwa style komponują się idealnie a jak do tego dołożymy kilka rozwiązań nowoczesnych będziemy mieć piękne funkcjonalne mieszkanie.

Meble do stylu klasycznego to przede wszystkim jakość, musimy zachować klasyczny kształt a przy tym umiar. Wnętrze ma być spójne i harmonijne. Jeżeli chcemy uwydatnić jakiś element aranżacyjny nie róbmy tego drastycznie. Postawmy na inną formę ale na delikatny kontrast.

Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: Czas na wnętrze

Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: Czas na wnętrze

Każdy styl to również tekstylia, wybór barw jest ogromnie ważny tak samo jak rodzaj materiałów. Dopuszczalne kolory to niebieski, turkusowy, zielony. W przeciwieństwie do stylu angielskiego postawmy na tkaniny plecione bez wzorów.

Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: Dom z pomysłem

Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: Dom z pomysłem

Postawmy na naturę, jeżeli meble to drewniane a najlepiej z drewna dębowego. Kamień w połączeniu z drewnem odgrywa duża rolę w aranżacji wnętrz klasycznych. Bierzmy pod uwagę materiały wysokiej jakości takie jak skóra naturalna czy dywan perski ;) połączenie tych luksusowych materiałów da nam gwarancję jakości.

Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: Dom z pomysłem

Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: Dom z pomysłem

Tak zaaranżowane wnętrze dobrze będzie się prezentować nawet po 50 latach. Pamiętajmy, że styl klasyczny to stabilność, która nie ulega chwilowym modom.

Tutaj wpisz tekst

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Pokój dla dziecka
Wbrew pozorom aranżacja pokoju dla dziecka to nie takie trudne. Wystarczy spojrzeć na malucha, i dostrzec jego potrzeby. Oczywiście nie ma co przesadzać najważniejsze jest bezpieczeństwo maluszka i jego dobry rozwój. czytaj więcej »
Być singlem
Bycie singlem w ostatnim czasie zrobiło się bardzo modne. Nic w tym dziwnego, że wiele firm stworzyło specjalne oferty dla osób, które decydują się mieszkać same. Wielu fachowców z dziedziny aranżacji czy projektowania wnętrz ma propozycję dla singli. czytaj więcej »