W stylu klasycznym | Internetowy sklep z meblami: Salon Meblowy

W stylu klasycznym

Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: Wnętrza klasyczne Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: Wnętrza klasyczne

Styl klasyczny jest ponadczasowy wiedzą to architekci wnętrz. Styl ten dedykowany jest osobom ceniącym spokój i harmonię. Można powiedzieć że styl klasyczny nie ulega chwilowym modom, zapewnia przytulny klimat i elegancję. Jeżeli nie lubisz chłodnych bądź surowych pomieszczeń to styl klasyczny jest właśnie dla Ciebie.

Podstawą stylu klasycznego jest zachowanie równowagi i formy. Styl klasyczny w Polsce czerpie ze klimatu szlacheckich dworków. Na obecną chwilę widzimy, że styl uległ delikatnej przemianie i większość domów w stylu klasycznym czerpie inspiracje ze stylu angielskiego. Metamorfoza moim zdaniem udana, styl angielski nadaje lekkości a połączony ze stylem klasycznym daje nam całkiem ciekawe wnętrze.

Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: CONAR Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: CONAR Zobacz również: Zestaw w stylu klasycznym

Dzięki połączeniu tych dwóch stylów unikniemy wrażeniu, że dom to muzeum. Te dwa style komponują się idealnie a jak do tego dołożymy kilka rozwiązań nowoczesnych będziemy mieć piękne funkcjonalne mieszkanie.

Meble do stylu klasycznego to przede wszystkim jakość, musimy zachować klasyczny kształt a przy tym umiar. Wnętrze ma być spójne i harmonijne. Jeżeli chcemy uwydatnić jakiś element aranżacyjny nie róbmy tego drastycznie. Postawmy na inną formę ale na delikatny kontrast.

Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: Czas na wnętrze Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: Czas na wnętrze

Każdy styl to również tekstylia, wybór barw jest ogromnie ważny tak samo jak rodzaj materiałów. Dopuszczalne kolory to niebieski, turkusowy, zielony. W przeciwieństwie do stylu angielskiego postawmy na tkaniny plecione bez wzorów.

Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: Dom z pomysłem Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: Dom z pomysłem Zoczacz również: Ozdabianie mebli metoda decoupage

Postawmy na naturę, jeżeli meble to drewniane a najlepiej z drewna dębowego. Kamień w połączeniu z drewnem odgrywa duża rolę w aranżacji wnętrz klasycznych. Bierzmy pod uwagę materiały wysokiej jakości takie jak skóra naturalna czy dywan perski ;) połączenie tych luksusowych materiałów da nam gwarancję jakości.

Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: Dom z pomysłem Wnętrze w stylu klasycznym. Zródło: Dom z pomysłem Zobacz również zestaw z krzesłami debowymi

Tak zaaranżowane wnętrze dobrze będzie się prezentować nawet po 50 latach. Pamiętajmy, że styl klasyczny to stabilność, która nie ulega chwilowym modom.

Tutaj wpisz tekst

Publikacja: piątek, 02 czerwca 2017r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »