Styl Prowansalski w łazience

Styl prowansalski znany jest już od lat. Styl pochodzi z regionów Francji i natchniony jest otaczającą przyrodą, lazurowym wybrzeżem czy polami lawendowymi.

Styl Prowansalski w łazience. Zródło: Art4 Styl Prowansalski w łazience. Zródło: Art4

Aranżując pomieszczenia w stylu prowansalskim skupmy się na delikatnych odcieniach żółci, zieleni, bieli jak i na odcieniach szarości. Czerń oraz wszystkie kolory smutne takie jak brąz są całkowicie zakazane.

Styl Prowansalski w łazience. Zródło: Art4U Styl Prowansalski w łazience. Zródło: Art4U Zobacz jeszcze: meble w stylu prowansalskim

Styl tworzy się przez barwy, dzięki umiejętnym połączeniu barw uzyskamy charakterystyczne wnętrze. Dodatki takie jak kamień, ceramika czy tekstylia są oczywiście tez ważne, bez nich nie stworzymy odpowiedniego klimatu. W stylu prowansalskim popularne jest postarzałe drewno, ale jeżeli nie chcemy się na to decydować możemy wybrać meble o naturalnym kolorze drewna.

Styl Prowansalski w łazience. Zródło: Dom.pl Styl Prowansalski w łazience. Zródło: Dom.pl

Łazienka w stylu prowansalskim

Styl prowansalski jest dość prosty i wyrafinowany. Tu nie możemy sobie pozwolić na bylejakość. Każdy mebel czy sprzęt musi być dopasowany stylistycznie do stylu prowansalskiego.

Styl Prowansalski w łazience. Zródło: Forum Kobiet900 Styl Prowansalski w łazience. Zródło: Forum Kobiet900

W łazience oprócz oczywistych mebli nie może zabraknąć wolnostojącej wanny z rzeźbionymi nogami. Taka wanna podkreśla styl całej łazienki. Oprócz wanny łazienka w stylu prowansalskim wymaga od nas stylizowanych mebli. Nie możemy zatem udać się do pierwszego lepszego sklepu i kupić meble łazienkowe. Tu będziemy musieli poświecić i czas i pieniądze. Łazienka w stylu prowansalskim to stylizowane komody najlepiej z szufladami, na szczęście ofert jest coraz więcej wiec powinniśmy mieć w czym wybierać. W łazience nie może zabraknąć lustra, tu zwykłe lustro również odpada, nasze lustro musi mieć piękną i strojna ramę. Nie często dziś spotykany żyrandol tym bardziej w łazienkach w naszym dzisiejszym stylu jest konieczny i pożądany : ) ściany powinny być w kamieniu albo jego imitacji.

Styl Prowansalski w łazience. Zródło: Live Creative by Arte Styl Prowansalski w łazience. Zródło: Live Creative by Arte

Do podkreślenia stylu wykorzystajmy rośliny doniczkowe, wiklinowe koszyki jak i drobiazgi które nawiązują do stylu prowansalskiego.

Zobacz również: Ozdabianie mebli metoda decoupage

Publikacja: środa, 14 czerwca 2017r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »