Jakie meble do salonu? Wybieramy zestaw wypoczynkowy.

Odpowiednie meble do odpowiedniego pomieszczenia

Każde pomieszczenie w domu spełnia inną rolę. Odrębne przeznaczenie każdego z pomieszczeń, określa jego styl oraz funkcjonalność. Na przykład kuchnia kojarzona jest z przechowywaniem produktów spożywczych oraz przygotowywaniem i często spożywaniem w niej posiłków. Stąd meble kuchenne powinny być podporządkowane funkcjonalności pomieszczenia, w którym się znajdują. Podobnie rzecz się ma z salonem. Meble do salonu powinny być dopasowane do roli pomieszczenia, w którym je umieszczamy.

Meble wypoczynkowe. Źródło: www.wnętrza.webzine.pl Meble wypoczynkowe. Źródło: www.wnętrza.webzine.pl Zobacz również:Aranżacja salonu

Rola mebli wypoczynkowych

Meble wypoczynkowe służą do wypoczynku. To na nich spoczywamy po ciężkim dniu pracy. To one mają za zadanie dostarczyć nam spokoju, by pozbyć się nadmiaru stresu, który jest znakiem naszych czasów. Statystycznie salon jest miejscem w którym przebywamy najwięcej. To w nim wypoczywamy i spędzamy wolny czas w gronie przyjaciół i rodziny. Meble takie jak np. fotele do salonu powinny nas relaksować, dlatego powinny być wyjątkowe oraz idealnie spełniać swoją rolę.

Zestawy stoły i krzesła z oferty Sam-Net Funkcjonalny i wygodny pokój. Źródło: cztery kąty Funkcjonalny i wygodny pokój. Źródło: cztery kąty

Wygląd. Ostatnią ważną cechą mebli wypoczynkowych jest ich wygląd. Salon odgrywa dużą rolę reprezentacyjną dla naszego domu. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wykonanie mebli niezależnie czy są to meble wypoczynkowe do salonu czy stół. To w nim gościmy rodzinę czy znajomych, dlatego zadbajmy, by nasz salon ich zachwycił. Meble powinny współgrać z pozostałymi elementami ozdobnymi salonu, jak kolor ścian, podłoga i inne. Zwróćmy uwagę na odpowiedni kształt, kolorystykę oraz materiał z jakiego wykonane będą nasze meble wypoczynkowe. Salon powinien być harmonijny, powinien koić i wprowadzać doby nastrój. Tak, by zarówno domownicy, jak i goście czuli się w nim swobodnie i komfortowo.

Meble wypoczynkowe. Źródło: HappyHOME Meble wypoczynkowe. Źródło: HappyHOME

Wybór odpowiedniego zestawu

Nowoczesne zestawy wypoczynkowe to połączenie foteli lub puf z sofą. Wygodne, obszerne fotele są bardzo ważne dla naszego komfortu, jak i komfortu naszego gościa. Obszerne sofy zapewnią w razie potrzeby miejsce dla gościa, które zostaje u nas na noc.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą krzeseł w Sam-Net

Publikacja: środa, 23 lutego 2011r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »