Jakie krzesła do drewnianego stołu? w SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-18, sb 9-14 (bezpł.)

pn-pt 8-18, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Szanowni Państwo!

Obecny termin realizacji zamówień to połowa stycznia 2019 roku.

Nowość! Meble z nadrukami - wybierz swój unikalny wzór

01

03.2018

Jakie krzesła do drewnianego stołu?

Stół i krzesła to nierozłączny duet. Jak Bonnie i Clyde, Jack Daniels i cola, Bałtyk i parawany. Spraw, żeby oba te elementy pasowały do siebie, a nie się od siebie różniły.

Najłatwiej kupić komplet. Zestaw stół i krzesła Z40 pasują do siebie idealnie Zarówno pod względem stylistycznym, jak i wymiaru. Kupowanie kompletu ma także inną zaletę. Meble są wówczas tańsze niż te nabywane osobno. Niestety, nie zawsze można trafić na tak zgrany duet. Wtedy warto puścić wodze fantazji i go stworzyć.

Zestaw Z40

Zestaw Z40

Jak dobrać krzesła do stołu?

Przede wszystkim stół i krzesła powinny współgrać ze sobą pod względem wymiarów. Krzesła muszą mieścić się wzdłuż stołu. Powinny być też tak dobrane, by bezproblemowo je można było wsuwać pod stół.

Siedzisko musi znajdować się około 30 centymetrów poniżej blatu i około 40-49 centymetrów nad podłogą. Osoba, która usiądzie przy takim stole, będzie czuła się swobodnie.

Oparcie krzesła powinno być tak wyprofilowane, by można się było oprzeć. Im jest ono wyższe, tym wygodniej się siedzi. Idealnie, jeśli oparcie wystaje ok. 20 centymetrów ponad blat. Zbyt wysokie zmniejsza optycznie pomieszczenie.

A jaki potrzebujemy stół? Taki, który pomieści wszystkich domowników i ewentualnych gości. Zakłada się, że jedno krzesło zajmuje około 60 centymetrów miejsca przy stole. Trzeba więc przemnożyć tę wartość przez liczbę domowników. Jeśli nie mieszkamy w posiadłości Carringtonów, możemy wybrać stół składany, na przykład Stół rozkładany S12

Stół S12

Stół S12

Krzesło drewniane czy krzesło tapicerowane?

Wszystko ma swoje wady i zalety, także krzesła. Krzesło tapicerowane jest zwykle bardzo wygodne, ale dość podatne na zabrudzenia. Stosunkowo często trzeba je więc czyścić. Jego zaletą jest jednak to, że pasuje do większości stołów i wnętrz.

Krzesło drewniane (twarde), się tak nie brudzi, ale jest mniej wygodne. Łatwo je wyczyścić, korzystając ze zwykłej miękkiej szmatki. Jak sobie poradzić z niewygodą? Można zaopatrzyć się w specjalną poduszkę. Jest ona bardzo praktyczna – krzesło łatwo się czyści, a „cztery litery” mają miękko. Więcej o poduszce na krzesło tutaj

Krzesło Spartan czy Alex?

Przy dobieraniu krzeseł do stołu trzeba pamiętać, że praktyczność to nie wszystko. Dla większości osób bardzo ważna jest estetyka. Trudno oczywiście powiedzieć arbitralnie, czy coś jest ładne, czy nie, ale spróbujmy.

Osoby, które są indywidualistami i lubią bawić się stylami mogą spróbować połączyć krzesła o nowoczesnym designie z klasycznymi. Można to zrobić według klucza: po przeciwległych stronach stołu krzesła z tej samej kolekcji, a w pozostałych – z innej. Na krańcach stołu można także ustawić fotele.

Tradycjonaliści mogą zdecydować się na krzesła drewniane twarde. Dobrym wyborem do prostokątnego czy kwadratowego stołu jest Krzesło drewniane Spartan białe. Złagodzi ono ostre linie stołu.

Krzesło drewniane Spartan

Krzesło drewniane Spartan

Krzesła tapicerowane pasują właściwie do każdego pomieszczenia. Przykładem jest Krzesło drewniane Alex. Jego klasyczny wygląd ociepli najbardziej chłodne pomieszczenie.

Krzesło drewniane Alex

Krzesło drewniane Alex

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu