Jak urządzić biuro w domu? w SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-18, sb 9-14 (bezpł.)

pn-pt 8-18, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Szanowni Państwo!

Obecny termin realizacji zamówień to połowa stycznia 2019 roku.

Nowość! Meble z nadrukami - wybierz swój unikalny wzór

09

03.2018

Jak urządzić biuro w domu?

Świat się zmienia – coraz więcej osób pracuje w domu. Zdalne zajęcie to dziś normalka. Po co dojeżdżać do komputera? Podpowiadamy, co zrobić, by stworzyć domowe biuro.

Idealnie, jeśli mamy do dyspozycji osobne pomieszczenie. Najlepiej takie, gdzie można się zaszyć przed dziećmi, żoną/mężem. W idealnej sytuacji są ci, którzy mają domy np. z użytkową piwnicą. Zwykle nie docierają tam żadne hałasy i można się skupić na robocie. Oczywiście mało kto może sobie na to pozwolić...

Jak urządzić biuro w domu? źródło: Homebook

Jak urządzić biuro w domu? źródło: Homebook

Fotel i biurko

Jeśli mieszkamy jak statystyczny Polak w „M”, możemy miejsce do pracy wydzielić. Na przykład urządzić je we wnęce. W najgorszym razie pracować można w sypialni, choć nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie. Kto by chciał być w pracy powiedzmy przez 16 godzin dziennie?

Zakładając, że pracujemy przy komputerze najważniejszymi meblami będą dla nas biurko i wygodny fotel. Tutaj nie ma co oszczędzać. Tani fotel sprawi, że nasz kręgosłup po kilku latach takiej pracy będzie wymagał rehabilitacji.

Drugim ważnym elementem będzie regał, półka lub szafa na dokumenty. W sytuacji, gdy będziemy przyjmować klientów, będziemy potrzebować foteli lub kanapy i ławy lub stolika. To jest już opcja full – taki arsenał pomieści się jedynie w osobnym pokoju.

Światło to podstawa

Na początku musimy opracować listę, czego będziemy potrzebować. Później dobrze jest to wszystko przenieść na papier. Musimy tak rozmieścić meble, by podczas pracy nie wstawać co pięć minut. I tak biurko, fotel i regał/szafę/półkę powinniśmy umieścić blisko siebie. Miejsce „wypoczynkowe” - np. fotele dla gości i stolik – mogą być odsunięte.

Biurko powinno stać jak najbliżej okna. Dzięki temu światło dzienne będzie nam towarzyszyło przez większą część pracy. Nie zastąpimy go niestety światłem sztucznym, które jest po prostu gorsze.

Oczywiście w naszym klimacie nie da się uciec od żarówki. Dlatego domowe biuro musi być doświetlane – najlepiej lampą wiszącą i biurkową. Powinniśmy je tak rozplanować, by nie zasłaniać strumienia świetlnego. Dobrze jest wybrać żarówki o ciepłych barwach. Obecnie coraz częściej korzysta się z LED-ów. Większość z nich ma zaznaczoną barwę światła. Zimna lepiej oddaje szczegóły, ale znacznie szybciej męczy wzrok. Lepsza będzie ciepła.

Porządek musi być!

Bardzo ważną rzeczą jest porządek i organizacja pracy. Należy wyrzucić wszystkie bodźce, które nas dekoncentrują do kosza. Idealnie, jeśli stoi on przy biurku :) Na biurku nie powinno znajdować się nic, co jest zbędne. Poza tym blat musi być czysty. To może zabrzmi banalnie, ale porządek naprawdę pomaga w pracy.

A jak ją zorganizować? Pomogą w tym gadżety, które kupimy w każdym sklepie z artykułami biurowymi. Zaplanowanie dnia ułatwi tablica korkowa albo magnetyczna. Można do nich przypiąć ważną informację lub ją zapisać. Dobrym pomysłem jest pomalowanie fragmentu ściany farba tablicową czy też magnetyczną. Ta pierwsza pozwala na pisanie po niej, a druga umożliwia przypinanie magnesów, które przytrzymują kartki z ważnymi informacjami.

Poczuj się dobrze

Aby praca była przyjemnością warto zadbać o odpowiednie kolory. Najlepiej, gdy nie są zbyt jaskrawe – to męczy wzrok. Idealnie sprawdzą się pastele – uspokajają i poprawiają koncentrację. 1. Domowe biuro nie może być przeładowane. Idealnie, jeśli możemy sobie pozwolić na dużo naturalnego światła. 2. Na biurku nie powinno być żadnych zbędnych rzeczy.

Jak urządzić biuro w domu? źródło: Homebook

Jak urządzić biuro w domu? źródło: Homebook

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu