Meble do medytacji

Medytacja to stan umysłu. Ideą medytacji jest skupienie się na jednej pozytywnej myśli. Dzięki takiemu treningowi Twoje ciało osiągnie stan rozluźnienia.

Sala przeznaczona do medytacji.Źródło: Follow @juliaemassey Sala przeznaczona do medytacji.Źródło: Follow @juliaemassey

Regularne ćwiczenia medytacyjne podnoszą jakość naszego organizmu. Medytacja przyczynia się również do regulacji ciśnienia krwi, zmniejszenia lęków i obniżenie stresów.

Maty do medytacji.Źródło: gaiahouse.co.uk Maty do medytacji.Źródło: gaiahouse.co.uk

Do medytacji przydatne okazują się różnego rodzaju meble, od poduszek, przez krzesła i sofy. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do medytacji. Maty zwykłe i słomiane, poduszki, pochylone stołki drewniane, plastikowe krzesełka. Dokonując wyboru powinniśmy kierować się swoją wygodą.

Zobacz również: Aranżacja wnętrza według znaków zodiakalnych

Jeżeli nie mamy albo nie możemy sobie pozwolić na kupno krzesła do medytacji możemy użyć krzesła biurowego bądź tradycjonalnego. Medytacja, jak i ćwiczenia jogi to kolejne zastosowania dla domowych, często niedocenianych meblach. Medytując na tradycyjnym krześle pamiętajmy, aby nie opierać się o oparcie a nogi trzymając płasko na podłodze.

Meble niezbędne do medytacji .Źródło: www.kaboodle.com Meble niezbędne do medytacji .Źródło: www.kaboodle.com

Krzesło biurowe pozwoli skorygować wysokości i ułatwi uzyskanie odpowiedniej postawy ciała. Korzystając z maty pamiętajmy aby nasze ciało nie wykraczały poza nią. Mata powinna być też odpowiedniej grubości najlepiej 4,5 mm.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sam-Net fotele tapicerowane

Publikacja: wtorek, 15 maja 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »