1. Styl nowoczesny • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-18, sb 9-14 (bezpł.)

pn-pt 8-18, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Szanowni Państwo!

W dniu 20 kwietnia sklep nieczynny. Wesołych Świąt!

Nowość! Meble z nadrukami - wybierz swój unikalny wzór

11

04.2018

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny powstał w opozycji do dobrze znanych aranżacji, w których duże znaczenie mają zbędne dodatki, tkaniny i ozdobniki. Jeśli chcesz urządzić swoje mieszkanie prosto i minimalistycznie, to coś dla Ciebie.
Trudno jednoznacznie scharakteryzować styl nowoczesny. To bardzo pojemny termin, który obejmuje wnętrza minimalistyczne, eklektyczne, a także „ciepłe”.

Oświetlenie w stylu nowoczesnym jest bardzo istotnym elementem. Dzięki niemu możemy między innymi wydzielić strefy funkcjonalne. / źródło: e-aranzacje

Oświetlenie w stylu nowoczesnym jest bardzo istotnym elementem. Dzięki niemu możemy między innymi wydzielić strefy funkcjonalne. / źródło: e-aranzacje

Przestrzeń

Można jednak znaleźć pewne elementy wspólne. Najważniejszą cechą nowoczesnych wnętrz jest przestrzeń. Jeśli wyburzymy ściany działowe, powstanie olbrzymia powierzchnia. Możemy ją podzielić na strefy funkcjonalne. W jaki sposób?
Na przykład poprzez zastosowanie różnych kolorów czy odpowiedniego oświetlenia. Czym jeszcze wyróżnia się styl nowoczesny? Nie tylko większą powierzchnią, ale i kubaturą. Salony wysokie na dwie kondygnacje, czasami z antresolą, nikogo dziś nie dziwią. Mnogość projektów sprawia, że ogranicza nas jedynie wyobraźnia i... pieniądze.

Prostota i minimalizm

Słowem, które dobrze określa styl nowoczesny, jest prostota. Meble mają geometryczne kształty. Dla niektórych nawet zbyt ascetyczne. Ornamenty, zdobienia, rozbudowane formy – tego raczej nie znajdziesz w nowoczesnych meblach. Przykładem są np. szafki pozbawione uchwytów. Otwiera się je przez naciśnięcie drzwiczek. Do prostoty świetnie pasuje minimalizm. Nowoczesność nie lubi przeładowanych pomieszczeń. Dlatego wybierzmy tylko te sprzęty, które są nam potrzebne. To samo dotyczy wszelkich dodatków. Nie musimy z nich rezygnować, ale stosujmy je z umiarem. Kilka fotografii na ścianie, kilka poduszek na kanapie i już. Architekci wnętrz proponują trzymanie się zasady „mniej znaczy więcej”.

Bardzo ważna jest jakość wykonania poszczególnych elementów. Mniejsza liczba mebli czy dodatków oznacza, że powinny być one z najwyższej półki. Tutaj nie można sobie pozwolić na niedoróby. Dlatego, wbrew pozorom, urządzenie mieszkania w stylu nowoczesnym jest dość kosztowne.

Prostota i minimalizm nie każdemu muszą się podobać.  / źródło: BudujeUrzadzam.pl

Prostota i minimalizm nie każdemu muszą się podobać. / źródło: BudujeUrzadzam.pl

Szkło i aluminium

W stylu nowoczesnym bardzo często stosuje się meble wykonane ze szkła, tworzyw sztucznych i metalu. Nie oznacza to, nie ma w nim miejsca na naturalne materiały – drewno i skórę. Tyle tylko, że sprzęty wykonane są według nowoczesnych wzorców, bez zbędnych ozdób.
Nowoczesne wnętrza cechują się także nieco odmiennym podejściem do ścian i podłóg. Wykorzystanie betonu, cegieł, a nawet metalu na płaszczyznach pionowych nie powinno nikogo dziwić. Podłoga wykonana z żywicy epoksydowej to także „normalka”. Do tego idealnie pasuje kolor biały, który świetnie komponuje się z szarością. Nie możemy także zapomnieć o oświetleniu, który jest sposobem kreowania przestrzeni. Z jego pomocą możemy oddzielić strefy funkcjonalne. Poza tym odpowiednio dobrane oprawy mogą nieco ocieplić prostotę i minimalizm.

Ceglane wykończenie ścian to dość często stosowany zabieg. / źródło: ŁadnyDom

Ceglane wykończenie ścian to dość często stosowany zabieg. / źródło: ŁadnyDom

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu