1. Styl romantyczny • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-18, sb 9-14 (bezpł.)

pn-pt 8-18, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Szanowni Państwo!

W dniu 20 kwietnia sklep nieczynny. Wesołych Świąt!

Nowość! Meble z nadrukami - wybierz swój unikalny wzór

13

04.2018

Styl romantyczny

Ciepło, lekkość, subtelność – tak można w kilku słowach opisać styl romantyczny. Przebywanie w pomieszczeniach, urządzonych według jego zasad, uspokaja i relaksuje. Niektórzy nawet twierdzą, że wprowadza w błogi stan...
Wbrew pozorom, styl romantyczny nie spodoba się wyłącznie odrealnionym poetom i osobom, które chodzą z głową w chmurach. Psychologowie biznesu uważają, że to dobre rozwiązanie dla osób twardo stąpających po ziemi. W otoczeniu romantycznym można odpocząć i nabrać energii na kolejny dzień.
W takim razie, w jaki sposób zaaranżować mieszkanie w stylu romantycznym? Poniżej krótki poradnik.

Przede wszystkim pastele

Styl romantyczny jest popularny od wielu lat. Jeśli chcemy uniknąć sztampy, powinniśmy wystrzegać się rozwiązań oczywistych. Pokaźny zestaw aniołków może wygląda nieźle i pasuje do romantycznej „stylówy”, ale można go spotkać w wielu mieszkaniach. Dobrym pomysłem jest pójście w oryginalne szpargały, wygrzebane na targowisku.
Jeśli mamy zdolności manualne, możemy sami sobie przygotować ozdoby lub sprzęty. Co do kolorów, idealne będą pastele. Stylu romantycznego nie można sobie wyobrazić bez odcieni różu, błękitów, seledynów czy wanilii. Kolory te nadadzą wnętrzu lekkości, ale nie są zbyt słodkie.
Pastele możemy przełamać pozłacanymi lub srebrzonymi lampami, lustrami, ramami. Romantyczny charakter nadadzą też abażury z plisowanych tkanin i lejące się zasłony. W styl ten idealnie wpisują się kwiatowe motywy. Można je wyeksponować na tapecie, zasłonie czy obiciu kanapy. Trudno sobie wyobrazić romantyczne wnętrze bez stylowych bibelotów. Wazoniki, figurki i obrazki są bardzo dobrym uzupełnieniem.

Urządzając mieszkanie w stylu romantycznym łatwo przegiąć... / źródło: Villa Decor

Urządzając mieszkanie w stylu romantycznym łatwo przegiąć... / źródło: Villa Decor

Lepiej mniej niż więcej

Urządzając mieszkanie w stylu romantycznym łatwo przegiąć... / źródło: Villa Decor

Urządzając mieszkanie w stylu romantycznym łatwo przegiąć... / źródło: Villa Decor

Styl romantyczny nie wiąże się z jednym określonym gatunkiem mebli. Zwykle są to sprzęty lekkie i jasne. Mogą to być meble znane znane z wnętrz skandynawskich, prowansalskich. Często stosuje się też stylowe „ludwiki”.
Dobrze, gdy meble są jedyne w swoim rodzaju. Czyli na przykład wykonane własnoręcznie metodą decoupage. Inspiracji w urządzeniu mieszkania można szukać w domach francuskich i angielskich. Ale nie w okazałych rezydencjach, tylko w budynkach wiejskich. Mają one kretonowe obicia, motywy kwiatowe i malowane sprzęty.
W projektowaniu wnętrz w stylów romantycznym łatwo o przesadę. Trzeba uważać, by pomieszczenia nie wyglądały odpustowo. Architekci wnętrz radzą kierować się zasadą „lepiej mniej niż więcej”. Jeśli więc decydujemy się na jakiś charakterystyczny motyw (na przykład kwiatowy), lepiej go zastosować w jednym miejscu – na kanapie, ścianie czy fotelu. Zbytnie nagromadzenie charakterystycznych elementów nie wygląda dobrze.Warto wiedzieć
Romantyzm to epoka w historii sztuki i literatury trwająca od lat 90. XVIII wieku do lat 40. XIX wieku. Romantyzm był ruchem ideowym, literackim i artystycznym, który rozwinął się początkowo w Europie i wyrażał się w poezji, malarstwie i muzyce. Był formą buntu przeciwko ustalonym regułom społecznym, które rządziły społeczeństwami epoki Oświecenia – przeciw sztywnym zasadom życia arystokracji i mieszczaństwa, ustalonym regułom życia politycznego oraz przeciw naukowemu podejściu do natury i człowieka.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu