Jak ozdobić stół na Pierwszą Komunię? w SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-18, sb 9-14 (bezpł.)

pn-pt 8-18, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Nowość! Meble z nadrukami - wybierz swój unikalny wzór

27

04.2018

Jak ozdobić stół na Pierwszą Komunię?

Pierwsza Komunia to wyjątkowe wydarzenie. Nie tylko religijne, ale także towarzysko-kulinarne. W jaki sposób udekorować komunijny stół, by ta uroczystość na długo zapadła w pamięć? Większość osób wyprawia uroczystość w domu lub mieszkaniu. Uważają, że jest nie tylko taniej, ale także przytulniej i bardziej kameralnie. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak duże mamy lokum i ilu gości chcemy zaprosić. Jeśli wszyscy są w stanie pomieścić w naszym domu, zaczynamy myśleć o konkretach.

Przede wszystkim biel

Stół i krzesła to centralne miejsce każdej imprezy, także Komunii. Aby uroczystość miała odpowiednią rangę, najlepiej przyozdobić stół białym obrusem. To dość oczywisty wybór, choć ludzie maja różne pomysły... Biały obrus to nie wszystko. W tym kolorze powinny być także zastawa stołowa oraz serwetki. Wszystkie te elementy powinny być uroczyste i eleganckie – w końcu to szczególny dzień. Wszystko powinno być raczej subtelne, powinniśmy unikać ekstrawagancji.
Jeśli komuś biel niespecjalnie się podoba, może w ostateczności postawić na inny jasny kolor. Na przykład jakiś pastelowy lub inny subtelny. Nieźle wyglądają błękit czy jasny zielony. Elegancko prezentuje się fioletowy, choć jest trochę intensywny. W przypadku kolorowego obrusu, dodatki powinny być białe.

Kwiaty, ale z umiarem

Kwiaty to bardzo ważny element komunijnej uroczystości. / źródło: PocztaKwiatowa

Kwiaty to bardzo ważny element komunijnej uroczystości. / źródło: PocztaKwiatowa

Ważnym akcentem na komunijnym stole są kwiaty. Oczywiście świeże. Możemy je włożyć do kilku wazonów i rozstawić na stole. Innym sposobem jest ułożenie małych kwiatków na serwetkach. Niektórzy dopinają też malutkie bukieciki na obrusie. Ważne jest, aby estetyka nie przysłoniła praktyczności. Kwiaty nie mogą zasłaniać gości. Chodzi o to, by można w komfortowy sposób ze sobą rozmawiać.

Każdy do czegoś innego

Podstawa to jednak nakrycie stołu. Żaden element zastawy nie może być przypadkowy. Oczywiście sztućce muszą być bezwzględnie wypolerowane. Najlepiej na kilka dni przed uroczystością zaplanować, co znajdzie się dokładnie na naszym stole. Rozpocznijmy od liczby gości. Czy dla wszystkich wystarczy zastawy? Wszystkie jej elementy powinny pasować do siebie – wzorem, stylem i kolorystyką. Oczywiście idealnie, jeśli pochodzą z jednego kompletu.
Liczba talerzy i sztućców musi być dopasowana do liczby dań, które zamierzamy podać. Zasada jest prosta – jedna potrawa, jeden talerz i jeden komplet sztućców. Jeśli więc podajemy przystawkę, zupę i danie główne musimy przygotować trzy talerze i trzy komplety sztućców.
Istnieją różne rodzaje sztućców - do przystawek, obiadowe, deserowe czy też do mięsa lub ryb. Układamy je w ten sposób, by gość sięgał po odpowiednie sztućce naturalnie – od zewnątrz. Łyżkę do zupy powinno się kłaść obok noży, a nie przy widelcu. Oczywiście powinniśmy pamiętać także o sztućcach do półmisków.

Biel to naturalny wybór, jeśli chodzi o komunijny stół. / źródło: Restauracja Floriańska

Biel to naturalny wybór, jeśli chodzi o komunijny stół. / źródło: Restauracja Floriańska

„Żużel” w szklance

Osobnym tematem są szkła. Wszystko zależy od tego, jakie napoje będziemy podawać. Każdy rodzaj alkoholu ma „swoje” szkło. Jest to związane z tym, że kształt kieliszka, a także jego grubość, wpływają na smak alkoholu.
Dlatego na przykład do wina czerwonego podajemy kieliszki pękate, do białego – bardziej smukłe. Alkohol powinien być także podawany w odpowiedniej temperaturze. Pamiętajmy także, by kawę podawać wyłącznie w filiżankach. „Żużel” w szklance można teraz spotkać jedynie w najtańszych barach.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu