Styl minimalistyczny w SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-18, sb 9-14 (bezpł.)

pn-pt 8-18, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Nowość! Meble z nadrukami - wybierz swój unikalny wzór

11

05.2018

Styl minimalistyczny

Mniej znaczy więcej – takie hasło przyświeca stylowi minimalistycznemu. Mieszkania urządzone w tym klimacie pozbawione są wszelkich ozdobników. Ale w praktyce minimalizm to coś znacznie więcej. Prostota, perfekcja i wyciszenie – te trzy słowa dobrze oddają minimalizm. Prostota oznacza, że każdy przedmiot w mieszkaniu musi pełnić jakąś funkcję. Perfekcja wyraża się w zastosowaniu materiałów wysokiej jakości. Efektem ma być wyciszenie, które daje styl minimalistyczny.

Minimalizm w praktyce

W praktyce minimalizm ma bardzo różne oblicza. Z jednej strony można w tym stylu urządzić pofabryczną przestrzeń. Na przeciwnym biegunie jest ciepłe mieszkanie. Wyznacznikiem minimalizmu nie jest więc „chłód”. Bardzo ważną cechą jest przestronność. W prawdziwym minimalizmie nie ma miejsca na pomieszczenia zamknięte drzwiami. Przykładem takiego lokum jest loft. Składa się on z jednego wielkiego pomieszczenia, a poszczególne strefy wyróżnione są np. kolorami czy oświetleniem.

Mniej znaczy więcej – to główna zasada stylu minimalistycznego. / źródło: Hintigo

Mniej znaczy więcej – to główna zasada stylu minimalistycznego. / źródło: Hintigo

Salon

Zgodnie z duchem minimalizmu możemy urządzić cały dom czy mieszkanie. Możemy jednak skoncentrować się tylko na jednym pomieszczeniu – na przykład salonie. To w końcu serce domu, gdzie dzieje się najwięcej. Najważniejszymi zasadami są jasność i przestronność. Zresztą ta pierwsza reguła wpływa na drugą. Pomieszczenia jasne wydają się większe optycznie. Projektując salon w duchu minimalistycznym powinniśmy zacząć od kolorów. Dobrze pasują biel, szarości i czarny (choć bardzo ostrożnie). Niektórzy projektanci zalecają też jednolite barwy pastelowe.
Ciekawym pomysłem jest zastosowanie pasów lub szachownicy na ścianie. W ten sposób unikniemy monotonii. Co do liczby kolorów – nie powinno się z nią przesadzać. Dwa, maksymalnie trzy, w zupełności wystarczą. Sufit najlepiej pomalować na biały kolor. Na podłodze można położyć kafle bez żadnych wzorów. Jeśli zależy nam na odrobinie ciepła, możemy ułożyć drewniane deski.

Meble

Zestaw stół i krzesła Z52 dobrze pasują do minimalistycznego wnętrza.

Zestaw stół i krzesła Z52 dobrze pasują do minimalistycznego wnętrza.

W stylu minimalistycznym nie ma miejsca na bogato rzeźbione bufety czy wielkie kredensy. Powinniśmy wyposażyć salon jedynie w sofę, fotele i stolik kawowy. Jeśli salon ma pełnić funkcję jadalni, powinno się w nim znaleźć miejsce dla stołu z krzesłami. Do nowoczesnego wystroju dobrze pasuje Zestaw stół i krzesła Z52. Poza najważniejszym meblami, ilość sprzętów powinniśmy ograniczyć do minimum. W minimalistycznych wnętrzach najczęściej stosuje się meble drewniane. Niektórzy stawiają też na meble z tworzywa sztucznego.

Oświetlenie

W stylu minimalistycznym lampy mają nie tylko dawać światło, ale także zdobić. W końcu nie ma w nim zbyt wielu sprzętów, które mogłyby przykuć uwagę. Do salonu pasują lampy z długimi wysięgnikami lub oryginalne LED-y. Podobnie ja reszta sprzętów, także lampy powinny mieć proste formy. Najlepiej, jeśli klosze mają geometryczne kształty.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu