Meble na wysoki połysk – nie taki diabeł straszny... w SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-18, sb 9-14 (bezpł.)

pn-pt 8-18, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Nowość! Meble z nadrukami - wybierz swój unikalny wzór

16

05.2018

Meble na wysoki połysk – nie taki diabeł straszny...

Meble na wysoki połysk wykorzystywane są w wielu stylizacjach wnętrz. Wystarczy wspomnieć o stylu nowoczesnym, loftowym czy glamour. Większość z nas boi się takich sprzętów – ze względu na problemy z pielęgnacją. Dziś podpowiadamy, jak zadbać o meble na wysoki połysk. Stoły i krzesła, szafy, komody – dziś niemal każdy sprzęt możemy kupić wykończony na wysoki połysk. Meble wyglądają bardzo efektownie pod warunkiem, że są krystalicznie czyste...

„Miesiąc miodowy” mebli na wysoki połysk

Z wysokim połyskiem kojarzą nam się głównie fronty szafekTen stolik wykończony laminatem pasuje niemal do każdego wnętrza / źródło: Meble kuchenne

Z wysokim połyskiem kojarzą nam się głównie fronty szafekTen stolik wykończony laminatem pasuje niemal do każdego wnętrza / źródło: Meble kuchenne

Producenci sprzedają meble na wysoki połysk zabezpieczone specjalną folią. Aby cieszyć się z ich uroków, folię trzeba zdjąć. Przez pierwszy miesiąc po tej czynności o laminowaną powierzchnię trzeba dbać w sposób szczególny. Lakier dopiero w kontakcie z powietrzem zaczyna się utwardzać. Dlatego na początku meble są bardziej narażone na uszkodzenia.
Zróbmy meblom „miesiąc miodowy”. W tym czasie nie powinno się ich myć detergentami. Na początku wystarczy sucha ściereczka z mikrofibry. Po miesiącu meble powinniśmy czyścić za pomocą wilgotnej ściereczki i dedykowanych płynów do powierzchni lakierowanych. Można też skorzystać z tego, co mamy pod ręką – roztworu delikatnego płynu do mycia naczyń i wody.

Jak nie czyścić mebli na wysoki połysk?

Meble na wysoki połysk są dość podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego do ich czyszczenia nie powinniśmy używać past ściernych, mleczek, ostrych gąbek czy wszelkiej maści szczotek. Jeśli fronty czyścimy szmatką, musi być ona bezwzględnie czysta. Spróbujcie brudną szmatką wyczyścić drzwi lodówki. Albo lepiej nie... Podobny efekt – podrapanej powierzchni – można uzyskać na meblach laminowanych. Do czyszczenia mebli na wysoki połysk nie możemy używać środków z amoniakiem, acetonem czy alkoholem.

A co z łazienką i kuchnią?

Choć meble laminowane nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zniosą wiele, jeśli chodzi o wodę. Ale bez przesady. Dlatego musimy dbać o to, by w ich zakamarkach nie zalegała woda. W innym razie mebel może zostać całkowicie zniszczony. Jak się przed tym ustrzec? Po każdym czyszczeniu warto czyszczoną powierzchnię wytrzeć do sucha.
Jeśli chcemy ustawić np. szafkę z frontem na wysoki połysk w łazience, musimy mieć pewność, że się do tego nadaje. Producenci zwykle o tym jasno informują. Meble na wysoki połysk źle znoszą wysokie temperatury. Dlatego nie powinniśmy ich wykorzystywać w kuchni w pobliżu niezaizolowanego piekarnika czy płyty. To samo dotyczy blatów czy stołów na wysoki połysk. Nie powinno się więc na nich bezpośrednio ustawiać gorących napojów czy potraw.

Działaj szybko!

Jeśli na laminowaną powierzchnię wyleje się jakaś substancja, należy jak najszybciej działać. Najlepiej usunąć zabrudzenie od razu. W przeciwnym razie lakierowana powierzchnia może się odbarwić. Jeżeli chcemy się ustrzec przed „załatwieniem” laminatu, można go zakonserwować woskiem zabezpieczającym. Przed tą czynnością warto zapytać producenta, czy mebel jest na to gotowy.

Ten stolik wykończony laminatem pasuje niemal do każdego wnętrza / źródło: Impresje24.pl

Ten stolik wykończony laminatem pasuje niemal do każdego wnętrza / źródło: Impresje24.pl

Warto widzieć

Meble na wysoki połysk produkuje się przeważnie z płyt MDF. Te zaś pokrywane są wysokiej jakości lakierami. Taka powłoka zabezpiecza meble przed wilgocią, ale sprawia też, że są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu