Czarny we wnętrzach w SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-18, sb 9-14 (bezpł.)

pn-pt 8-18, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Nowość! Meble z nadrukami - wybierz swój unikalny wzór

02

07.2018

Czarny we wnętrzach

Architekci wnętrz stosunkowo rzadko sięgają po kolor czarny. Tymczasem ściany czy meble w tym kolorze mogą dodać szyku. Jak wprowadzić czarny do naszych domów?

Klasyka – połączenie czerni i bieli, tyle że ten pierwszy kolor zdecydowanie dominuje / źródło: tapetus.pl

Klasyka – połączenie czerni i bieli, tyle że ten pierwszy kolor zdecydowanie dominuje / źródło: tapetus.pl

Czarno-biały stół

Wielu z nas czarny kojarzy się z depresją i smutkiem. Jeśli pomalujemy wszystko na ten kolor, włącznie z sufitem i podłogą, pomieszczenie będzie rzeczywiście przygnębiało. Ale pojedynczy czarny akcent może wyglądać naprawdę interesująco. Przykładem jest jedna czarna ściana. Nawet jeśli pozostałe, sufit i podłoga, będą białe, to ona skupi uwagę. Do takiego rozwiązania idealnie pasowałby mebel w kolorze czarno-białym. Na przykład Stół rozkładany S4A biały. Możemy sobie wybrać, czy chcemy biały blat i czarną resztę, czy odwrotnie. Wybarwienie w jednym z czternastu kolorów jest bezpłatne.

Czarny w salonie

Kolor czarny kojarzy się z powagą, elegancją i stylem. Dlatego to świetny wybór do pokoju dziennego. I to zarówno w rozwiązaniach klasycznych, nowoczesnych, jak i minimalistycznych. Oczywiście powinniśmy pamiętać, że ciemne kolory zmniejszą optycznie pomieszczenie, dlatego warto z nimi uważać przy aranżacji małych powierzchni. W zależności od naszej odwagi, możemy na czarno pomalować ścianę lub dwie. Osobom ostrożniejszym radzimy wstawienie czarnych mebli, a najbardziej konserwatywnym – czarnych dekoracji, na przykład świeczników.

A może czarna łazienka?

Czarny w łazience to dość popularne rozwiązanie. Coraz więcej firm produkuje dekoracje w tym kolorze, a także armaturę. Bez problemu można też kupić kafle, przede wszystkim podłogowe. Najlepiej, jeśli do urządzenia mamy dużą i przestronną łazienkę. W takiej sytuacji zarówno ściany, podłoga, jak i armatura mogą być w tym kolorze. Jedynie dodatki powinny odbijać jednolitość czarnego. Musimy także pamiętać o efektownym oświetleniu. Z jego pomocą możemy rozświetlić czarne powierzchnie. W małych łazienkach lepiej postawić na jasne kolory. Czarne mogą być za to dodatki. Sprawdzą się one nawet w malutkiej łazience.

Czarna kuchnia

Czarna kuchnia może wyglądać bardzo elegancko / źródło: homebook

Czarna kuchnia może wyglądać bardzo elegancko / źródło: homebook

Architekci wnętrz rzadko proponują takie rozwiązanie. Powiedzmy sobie szczerze: to pomysł nie dla wszystkich. Kuchnia kojarzy nam się ze sterylnością, a ta z kolei z jasnymi kolorami. Jeśli jednak zdecydujemy się na czarną zabudowę, kuchnia może wyglądać fantastycznie. Warunkiem powodzenia akcji jest spora wielkość tego pomieszczenia. Podobnie jak w przypadku innych pomieszczeń, możemy postawić jedynie na czarne detale. Niezłym rozwiązaniem jest wprowadzenie czarnego szkła nad blatem. To jednocześnie rozwiązanie bardzo praktyczne – taką powierzchnię łatwo się czyści.

Pogrąż się w ciemnościach

Czarny w sypialni to także nie jest rozwiązanie dla wszystkich. Z pewnością spodoba się osobom, które lubią zdecydowane zastawienia. Z czarnym można na przykład połączyć biały, czy, w wersji bardziej ekstremalnej, dodatkowo czerwony. To mocne i przejrzyste zestawienie. Czarny w dużej ilości, w jakimkolwiek pomieszczeniu, odradzamy osobom wrażliwym. Badania dowodzą, że osoby, mające tendencje depresyjne, powinny stawiać na bardziej radosne kolory.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu