1. Stolik kawowy – serce salonu • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-18, sb 9-14 (bezpł.)

pn-pt 8-18, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Szanowni Państwo!

Do Świąt został miesiąc, nie warto czekać do ostatniej chwili. Złóż zamówienie Dziś z gwarantowaną dostawą do Świąt!

Nowość! Meble z nadrukami - wybierz swój unikalny wzór

10

08.2018

Stolik kawowy – serce salonu

Salon to miejsce, w którym, zaraz po sypialni, spędzamy najwięcej czasu. Szukamy tam ukojenia po ciężkim dniu i energii na wieczór. Aby ją zdobyć, najlepiej doładować się kawą. Idealnie, jeśli kawę możemy postawić na przeznaczonym do tego stoliku. To praktyczne rozwiązanie, szczególnie w zestawieniu z fotelem albo sofą.

Stół czy stolik?

Wiele osób staje przed dylematem, jaki mebel umieścić w salonie. Stół czy ława albo stolik? Ten pierwszy mebel sprawdza się podczas spożywania posiłków. Pozostałe dwa są zdecydowanie lepsze podczas popołudniowego relaksu w salonie. Można na nich położyć szklankę z napojem albo gazetę. Najlepszym rozwiązaniem jest więc posiadanie stołu i stolika lub ławy.

Ława Ludwik pasuje do wysmakowanych wnętrz. Na przykład tych, które są urządzone w stylu pałacowym.

Ława Ludwik pasuje do wysmakowanych wnętrz. Na przykład tych, które są urządzone w stylu pałacowym.

Jak wybrać stolik kawowy?

Stolik kawowy powinien być stosunkowo lekki, ale stabilny zarazem. Powinniśmy go ustawić w sąsiedztwie narożnika, foteli czy sofy. W salonie jest zawsze za mało miejsca, dlatego stolik będziemy często przesuwali. Stolik kawowy powinien być wykonany z materiałów wysokiej jakości. Po pierwsze, blat musi znieść naprawdę wiele. Ciepłe napoje, rozlana kawa i alkohol... Po drugie, mebel będzie dość często narażony na uszkodzenia mechaniczne. Drewno musi być najwyższej jakości. Niezłym rozwiązaniem jest półka pod blatem, na którą można odłożyć książkę czy gazetę. To miejsce, gdzie można przechowywać piloty do sprzętu RTV.

Stolik idealny?

Stolik z półką spełnia wszystkie warunki na idealny mebel kawowy. Gwarancją trwałości jest blat, wykonany z płyty fornirowej, który jest pokryty naturalną okleiną dębową. Dębina znana jest ze swojej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Nogi zrobione są z drewna bukowego – twardego i wytrzymałego. W standardzie stolik ma wymiary 60 na 45 na 60 cm (długość/wysokość/szerokość). Nie ma jednak problemu, by zamówić inną wielkość.

Estetyka też się liczy

Praktyczność to jednak nie wszystko. Urządzając pokój dzienny musimy dobrać meble tak, by do siebie pasowały. Najważniejszą cechą jest kolor – musi współgrać z pozostałymi meblami. Salonmeblowynet.pl pomyślał i o tym. Dlatego klient może wybrać spośród czternastu kolorów. Za dowolne wybarwienie się nie płaci. Wyjątkiem jest biały – tutaj dopłata wynosi 10 procent ceny stolika.
Bardzo istotny jest także kształt mebla. O ile Stolik z półką pasuje do bardziej nowoczesnych aranżacji, Ława Ludwik sprawdzi się w tradycyjnych przestrzeniach. Blat ma zdobione ranty, nogi są lekko wygięte. Solidność jest jednak ta sama, co w przypadku pozostałych produktów sklepu. Zapewnia ją blat z płyty fornirowej z naturalną dębową okleiną. Nogi to lite drewno bukowe – tu nie ma się co zepsuć. Mebel można wybrać w jednym z czternastu kolorów. Jedynie za biały dopłaca się 10 procent ceny ławy. Najważniejsze, by stolik nam przypasował. To bardzo ważny mebel, przy którym spędza się mnóstwo czasu. Pijąc, jedząc i odpoczywając.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu