Idealny pokój dla nastolatków

Dojrzewanie to trudny czas dla naszych dzieci jak również dla nas. Młody człowiek wkraczający w wiek nastoletni szuka dla siebie miejsca w świecie. Azylem dla nich może stać się ich własny pokój. Stworzenie wygodnego i przyjemnego pokoju wpłynie na dziecko pozytywnie. Warto by wnętrze odzwierciedlało charakter i upodobania młodego człowieka. Pokój powinien stać się przestrzenią gdzie dorastające dzieci mogą urządzić je po swojemu według swoich potrzeb. Zaczynając od pościeli kończąc na meblach.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza oferta krzeseł w San- Net

Na rynku dostępne jest szerokie wzornictwo jak i oryginalne kształty mebli. Często urządzamy pokój w stylu nowoczesnym. Ale nie zapominajmy aby meble były funkcjonalne i przystosowane dla młodzieży, np biurko i krzesło przy którym dziecko spędza wiele czasu. W doborze łóżka czy to sypialnego czy zwykłego tapczanu zwróćmy uwagę na materac. Dobry materac nie powinien być zbyt miękki ani zbyt twardy. Powinien za to przystosowywać się do kształtów ciała i być pomocny w razie jakichkolwiek dolegliwości ze strony kręgosłupa. W pokoju młodzieżowym zadbajmy o kolorystykę ścian i na różnorodność dodatków, które odzwierciedlają upodobania czy hobby dzieci. Pozwólmy aby to nasze dzieci były projektantami swojego własnego pokoju.

Wystrój pokoju dla nastolatków. Źródło: muratordom.pl Wystrój pokoju dla nastolatków. Źródło: muratordom.pl

Ważnym elementem w pokoju dziecka jest również krzesło. Pamiętajmy, że źle dobrane krzesło może przyczynić się do wielu dolegliwości związanych z kręgosłupem. Dlatego należy się upewnić czy krzesło jest dopasowane do wieku dziecka.

Zobacz również: Znaczenie barw

Publikacja: poniedziałek, 21 maja 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »