1. Stoły drewniane – klasyka, która się nigdy nie zestarzeje • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

16

11.2018

Stoły drewniane – klasyka, która się nigdy nie zestarzeje

Stoły drewniane są zawsze stylowe. To cecha, która odróżnia je od innych, wykonanych na przykład z plastiku czy metalu. Jednak drewno jako materiał na meble ma znacznie więcej zalet. Już 3000 lat p.n.e. na rycinach ze Starożytnego Egiptu można zobaczyć meble drewniane. Wśród nich są także stoły z drewna. Czy coś, co istnieje od 5000 lat może tak po prostu zniknąć? Raczej nie...

Stoły drewniane – trwałość przez dziesiątki lat

Dlaczego stoły drewniane są od wieków tak popularne? Drewno to materiał łatwo dostępny. Oczywiście wymaga odpowiedniej obróbki, aby mógł służyć przez długie lata. Drewno to surowiec niepowtarzalny – nie ma dwóch takich samych kawałków. Najlepszy wybór to wersja lita. Zapewnia trwałość, liczoną w dziesiątkach lat. Nawet jeśli blat zostanie uszkodzony albo chcemy zmienić jego kolor, stół można oddać do pracowni, która specjalizuje się w renowacji. Po opuszczeniu zakładu, mebel będzie jak nowy.

Stoły drewniane rozkładane

Stół drewniany może być zrobiony bardziej klasycznie. Ten na zdjęciu doskonale pasowałby do wnętrza w stylu skandynawskim. / źródło: Homebook

Stół drewniany może być zrobiony bardziej klasycznie. Ten na zdjęciu doskonale pasowałby do wnętrza w stylu skandynawskim. / źródło: Homebook

Stoły drewniane rozkładane to bardzo dobry wybór do niewielkich wnętrz. W wersji złożonej mogą służyć na co dzień, gdy każdy metr powierzchni np. kuchni jest na wagę złota. Po przyjściu gości, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, nasz stół powiększa się. I tak stół drewniany rozkładany w pozycji złożonej może mieć powierzchnię 120 cm na 80 cm. Po dołożeniu dwóch blatów o szerokości każdy po 35 centymetrów otrzymujemy powierzchnię 190 cm na 80 cm. W pierwszej wersji przy stole może usiąść czworo gości (z małym luzem), w drugiej – drugie tyle.
Stoły drewniane – zarówno rozkładane jak i nierozkładane – pasują do wielu stylów wnętrz. Czy to klasyczny skandynawski, czy nowoczesny loftowy – drewniane meble się zawsze odnajdą. Dodatkową zaleta tego materiału jest to, że nie wywołuje alergii i nie zawiera toksycznych substancji. Oczywiście te mogą być w składzie lakierów, którymi się pokrywa powierzchnie. Dlatego warto kupować meble tylko od sprawdzonych sprzedawców, którzy mają dobra opinię wśród klientów.

Stoły drewniane okrągłe

Stoły drewniane okrągłe to bardzo dobry wybór zarówno do kuchni, jak i jadalni czy salonu. Warunkiem, jaki musi być spełniony, jest duża powierzchnia pomieszczenia, w którym taki mebel ma stać. Stołu okrągłego – z drewna czy innego materiału – nie przysuniemy do ściany, tak jak w przypadku stołu prostokątnego. Niewątpliwą zaletą stołu drewnianego okrągłego jest to, że komponuje się z większością stylów. Goście, którzy przy nim siedzą są... równi. Nikt nie siedzi na szczycie stołu, co zwykle wiąże się z pozycją uprzywilejowaną. Poza tym każdy użytkownik ma jednakowy dostęp do potraw. Stół okrągły – także drewniany – nie ma rogów, więc małe dziecko nie nabije sobie guza.

Stoły drewniane – który wybrać?

Każdy stół drewniany – zarówno rozkładany prostokątny jak i okrągły – ma szereg zalet. Tylko od Twoich preferencji zależy, który wybierzesz. Zakup stołu to decyzja na lata – warto ją dobrze przemyśleć.


Polecamy również nasze zestawy ze stołami drewnianymi:
Z155
Z125

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu