1. Stoły prostokątne – co warto o nich wiedzieć? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

21

11.2018

Stoły prostokątne – co warto o nich wiedzieć?

Stoły prostokątne są najpopularniejszymi meblami tego typu. Mają wiele zalet – są ponadczasowe, praktyczne, mieszczą sporo potraw. Stół prostokątny jest klasycznie ładny. Dla wielu osób to główny argument przy zakupie. Pomimo, że stół okrągły jest czasami praktyczniejszy, większość i tak wybiera stół z rogami. Po prostu bardziej im się podoba. Stoły prostokątne mieszczą więcej potraw niż okrągłe, o czym pisaliśmy przy okazji tych drugich (można go znaleźć pod tym linkiem:) To dość łatwe do udowodnienia, choć w praktyce nie takie oczywiste. Gdybyśmy cały stół prostokątny „zabudowali” potrawami, na pewno coś by spadło na podłogę.

Stoły prostokątne rozkładane

Stół S2 sprzedawany jest standardowo w kolorze białym, ale można go zamówić w jednym z 14 wybarwień

Stół S2 sprzedawany jest standardowo w kolorze białym, ale można go zamówić w jednym z 14 wybarwień

Stoły prostokątne rozkładane to idealny wybór do pomieszczeń, które nie są zbyt duże. Nie każdy dysponuje przestronną jadalnią, by można było ustawić olbrzymi mebel o wymiarach 1,2 m na 4 m. Tak naprawdę, mało kto ma taką możliwość. I wtedy z pomocą przychodzi stół rozkładany. Przykładowo Stół rozkładany S2 biały. Pasuje on zarówno do jadalni, jak i salonu i kuchni. Choć standardowo jest biały, można go zamówić w jednym z czternastu kolorów.
W najtańszej wersji stół rozkładany S2, złożony, ma wielkość 120 cm na 80 cm. To wystarczająco dużo, by usiadły do niego swobodnie cztery osoby lub sześć w warunkach nieco mniej komfortowych. Stół prostokątny, po rozłożeniu, ma wielkość 190 cm na 80 cm. Jest to możliwe dzięki dwóm blatom. Oczywiście nie ma przeszkód, by złożyć stół do rozmiaru 155 cm na 80 cm (wykorzystujemy wtedy jeden blat).

Stoły kuchenne prostokątne

„S2” świetnie będzie pełnił rolę stołu kuchennego prostokątnego. Blat wykonany jest z trwałej płyty fornirowej, pokrytej dodatkowo naturalną dębową warstwą drewna. Do budowy nóg wykorzystano lite drewno. Dzięki tym cechom mebel przetrwa lata ciężkiej eksploatacji, także na tak trudnym polu bitwy, jakim jest kuchnia. Stół kuchenny prostokątny to bardzo dobry wybór. Przede wszystkim, można go dosunąć do jednej ze ścian, zyskując dzięki temu dodatkową powierzchnię podłogi. Stół okrągły pełni swoją rolę, gdy stoi bardziej centralnie. Tylko wówczas można wykorzystać wszystkie miejsca do siedzenia.

Stoły drewniane prostokątne

Stół drewniany świetnie pasuje do nowoczesnego wnętrza / źródło: dobrzemieszkaj.pl

Stół drewniany świetnie pasuje do nowoczesnego wnętrza / źródło: dobrzemieszkaj.pl

Stoły drewniane prostokątne mają wiele zalet. Przede wszystkim materiał sprawia, że mebel wygląda klasycznie. Drewno jest też łatwe do czyszczenia. Szczególnie wówczas, gdy stół wykonano z wysokiej jakości materiałów. Jednak podstawową zaletą drewna jest to, że meble z niego wykonane pasują niemal do każdego wnętrza. Od stylu pałacowego do nowoczesnego – drewniany stół zawsze znajdzie swoje miejsce.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu