Psychologia kolorów

Naukowcy ponownie wzięli się do pracy. Tym razem, aby zbadać jak kolory oddziałują na człowieka. Jak się okazuje kolory maja duży wpływ na nasze samopoczucie... Poniżej krótka lista, jak łączyć kolory aby uzyskać harmonię kolorystyczną w naszym domu.

Już Egipcjanie czerpali korzyści z kolorów poprzez koloroterapię. Już Egipcjanie czerpali korzyści z kolorów poprzez koloroterapię.

Kolory ciepłe takie jak żółty, pomarańczowy, jak i odcienie czerwieni wpływają na nas pozytywnie, przy czym czerwony polecany jest dla niejadków, idealny do jadalni. Czerwony jest barwą, która wzmaga aktywność fizyczną wiec unikać powinny go osoby nerwowe i nadpobudliwe. Kolory chłodne, takie jak błękit i zielony to kolory uspakajające i ułatwiające zasypianie - idealne do sypialni. Niebieski stymuluje nas do pracy i pomaga w koncentracji, kolor ten jest idealny do biura. Zielony i fioletowy poprawia naszą samoocenę, pobudza wyobraźnię i kreatywność.

Zobacz również: Osiem pomysłów na udekorowanie sypialni.

Przy doborze koloru pamiętajmy o ich odcieniach. Kolory mogą być chłodne, jak i ciepłe w zależności od tego, jaki kolor dominuje w ich składzie. Najważniejszy zatem jest dominujący odcień danego koloru, który trzeba dobierać rozważnie.

Zieleń, błękit, to kolory natury, które wpływają na nas kojąco. Zieleń, błękit, to kolory natury, które wpływają na nas kojąco.

Pogoń za modą nie zawsze musi wyjść nam na dobre. Dobierajmy kolory tak, aby wywoływały w nas pozytywne emocje. Kolory powinny cieszyć, wspierać do działania a przede wszystkim powinniśmy dobrze się z nimi czuć.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą stoły i krzesła

Publikacja: wtorek, 22 maja 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »