1. Jak dobrać krzesła do salonu? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

04

06.2019

Jak dobrać krzesła do salonu?

Kiedy nie masz w domu pomieszczenia przeznaczonego na jadalnię dobrze byłoby wygospodarować odrobinę miejsca do spożywania posiłków na przykład w salonie. O ile jadalnia jest wdzięcznym do urządzania miejscem i mamy tu pole do popisu, ponieważ stół z krzesłami stanowią punkt centralny, o tyle rzeczy te są trudne do ustawienia w salonie. Dziś w sprzedaży dostępna jest ogromna ilość różnych modeli krzeseł. Wykonane są z różnych materiałów, nie tylko drewniane czy tapicerowane, ale również z tworzywa sztucznego i metalu. Jeżeli więc ze stołem problemu nie będzie (po prostu dobierzemy go pod kolor mebli) do czego zatem dopasować krzesła? No i jak dopasować je, by były wygodne?

Surowe warsztatowe krzesła i metalowy stół to trafne połączenie. / źródło: meblownia.pl

Surowe warsztatowe krzesła i metalowy stół to trafne połączenie. / źródło: meblownia.pl

Trochę techniki i…. można się zgubić!

Piękne krzesła to nie zawsze wygodne krzesła. Niestety. Przy zakupie krzeseł należy zwrócić uwagę na ich wymiary. W pierwszej kolejności sprawdź czy krzesła zmieszczą się między nogami stołu. Może się okazać, że ich rozstaw jest zbyt mały by pomieścić odpowiednią ilość krzeseł. Jeśli zdecydujesz się na krzesło z podłokietnikami to ich wysokość jest kolejną rzeczą do zwymiarowania. Oparcia nie mogą być zbyt wysokie. Stół otoczony wysokimi krzesłami będzie wyglądał ciężko i optycznie zmniejszy to pomieszczenie. Optymalnym rozwiązaniem będą krzesła z oparciami wystającymi około 20 cm ponad blat. Aby przy stole siedzieć wygodnie i swobodnie, siedzisko musi znajdować się około 30 centymetrów poniżej blatu i około 40-49 centymetrów nad podłogą.

Walory estetyczne

Krzesło Pikowane zostało stworzone do stylu glamour!

Krzesło Pikowane zostało stworzone do stylu glamour!

Dla każdego wystroju dobierzemy inne krzesła. W loftowych, pofabrycznych wnętrzach, w których nieodzownym elementem są beton i stal, dobrze będą prezentowały się krzesła w szarości, czerni i ciemnym brązie. Metalowe, z tworzywa lub tapicerowane- każdy rodzaj będzie prezentował się dobrze. Do drewnianego stołu, w którym widoczne jest usłojenie wybierz metalowe krzesła w stylu industrialnym. Przy takim stole możemy również ustawić krzesła z drewna z siedziskiem obitym ekoskórą lub tkaniną.

Do jasnych wnętrz w stylu skandynawskim wybierzmy krzesła drewniane lub z tworzywa sztucznego. Zdecydowanie w odcieniach jasnych, neutralnych lub czerni. Dla osób ceniących sobie klasykę, idealnym wyborem do stonowanych wnętrz będą krzesła drewniane z tapicerowanym siedziskiem lub też i oparciem. Eleganckie wnętrza glamour wymagają czegoś specjalnego. Choć stół glamour sam w sobie jest piękną ozdobą salonu to warto zadbać, by krzesła nie były mniej efektowne. Skłaniamy się tu do krzeseł tapicerowane tkaniną welwetową- np. welurem czy aksamitem. Do stołów szklanych dobrze będą wyglądać krzesła plastikowe lub z metalowymi elementami.
Koniecznie trzeba pamiętać, by całość była spójna z wystrojem pozostałej części salonu, ale oczywiście odrobina eksperymentów nie zaszkodzi.

Każde krzesło inne?

Mixowanie krzeseł to zupełna nowość w wyposażeniu wnętrz. / źródło: meblownia.pl

Mixowanie krzeseł to zupełna nowość w wyposażeniu wnętrz. / źródło: meblownia.pl

Ciekawym pomysłem jest łączenie różnych krzeseł. Kto powiedział, że muszą być takie same? Dla nowoczesnych wnętrz to świetna opcja! Koniec z nudą przy stole. Łączenie i mieszanie różnych krzeseł to istna rewolucja we wnętrzarstwie. Im mniej do siebie pasują, tym lepiej! Jeśli uważasz, że to rozwiązanie jest zbyt odważne, wybierz krzesła w tym samym stylu lub ten sam model, ale w różnych kolorach. Po więcej informacji na temat mixowania krzeseł zajrzyj TU

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu