1. Mały balkon • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

13

06.2019

Mały balkon

Ponad połowa ludzi z dużych miast w Polsce mieszka w mieszkaniach. Większość z tych mieszkań posiada balkon, który dla jednych jest zbawieniem, dla drugich zaś utrapieniem. Dzisiejszy artykuł będzie jednak przeznaczony dla tych pierwszych. Skoro już jesteś szczęśliwcem i masz swoje poletko zapewne wiesz, że jego urządzenie może stanowić nie lada wyzwanie. Jeśli balkon jest niewielki musisz jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Na szczęście istnieje szereg rozwiązań byś mógł doskonale urządzić swój skrawek ogrodu zawieszony w obłokach…..

Małe jest piękne!

Nieduży balkon nie jest problemem. Może stać się Twoją prywatną oazą odpoczynku pod warunkiem, że urządzisz go z głową. Huśtawka i hamak to opcje, które raczej się nie nadadzą, ale nawet na niewielkiej przestrzeni można stworzyć kącik do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jak więc wyposażyć mały balkon, by stał się funkcjonalny, użyteczny, piękny i wymarzony? Rozwiązań jest wiele ale liczy się praca u podstaw.

Porządek przede wszystkim!

Przed sezonem warto posprzątać i odnowić balkon. Na początek usuń niepotrzebne rzeczy. Nie można mieć pięknego balkonu i składziku jednocześnie! W następnej kolejności sprzątanie i remont elementów, które wymagają naprawy. Balkon wystawiony na mróz, deszcz i duże wahania temperatury szybko się niszczy. Łuszcząca się farba na balustradzie czy wykruszone fugi między kafelkami to znajomy widok? Na pięknym balkonie musi być bezpiecznie. Kiedy już uporasz się z tematami remontowymi i pozimowymi pozostałościami zastanów się jak zaaranżować swój tarasik.

Meble

Budujesz miejsce relaksu więc na pewno dobrze byłoby gdzieś usiąść. Krzesełka, ławka, kanapa- super. Do tego koniecznie stolik- na kawę i inne trunki. Na małym balkonie egzamin najlepiej zdadzą meble składane. Gdy są w użyciu z powodzeniem spełniają swoje funkcje, natomiast po złożeniu zajmują niewiele miejsca i nie zagracają. Składane krzesła można dziś kupić z drewna, z plastiku a nawet obite materiałem. Jeśli chodzi o stół to dobrze sprawdzi się blat zawieszany na balustradzie. Możesz zdecydować się także na regał, którego górne i dolne półki posłużą za kwietnik.

Chcesz eksponować roślinki dla siebie a nie dla innych? Na rynku dostępne są dwustronne doniczki na balustradę. / źródło: Rolmarket.pl

Chcesz eksponować roślinki dla siebie a nie dla innych? Na rynku dostępne są dwustronne doniczki na balustradę. / źródło: Rolmarket.pl

Donice

Po co stawiać donice i zabierać sobie miejsce, którego nie ma w nadmiarze? Kwiaty wiszące na balustradzie lub na „suficie” nie tylko zaoszczędzą miejsce na podłodze ale i stworzą swego rodzaju osłonę przed spojrzeniami ciekawskich. Jeśli masz możliwość i montujesz donice na balkonie powyżej Twojego upewnij się, że są one odpowiednio przymocowane, by nie spadły nikomu na głowę. Dobrym miejscem, by nie zagracić podłogi a postawić kwiatki jest parapet zewnętrzny.

Mini parasol

Półokrągły parasol to jedyne słuszne rozwiązanie na mały balkon. / źródło: Taras-balkon.pl

Półokrągły parasol to jedyne słuszne rozwiązanie na mały balkon. / źródło: Taras-balkon.pl

Do ochrony przed słońcem nie musisz wstawiać na balkon wielkiego parasola ogrodowego. Na rynku dostępne są mniejsze, specjalnie ścięte z jednej strony i dostosowane do małych balkonów. Półokrągły kształt pozwala ustawić parasol przy ścianie, co sprawia, że świetnie nadaje się na wąskie balkony. Balkon w kwiatach, kawa na stoliku i słońce to jest to, na co czekaliśmy długie miesiące. Potraktuj swój balkon jako dodatkowe wnętrze i odpoczywaj na nim jak w salonie- tylko na świeżym powietrzu.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu