• Jesteś tutaj:
  • Strona główna
  • Blog
  • Poduszki - rozwiązanie dla krzeseł z twardym siedziskiem

Poduszki - rozwiązanie dla krzeseł z twardym siedziskiem

Komfort i funkcjonalność

Decydując się na nasze poduszki dekoracyjne mają Państwo pewność, że będą idealnie skrojone na wymiar siedziska. Mocowanie na rzepy pozwala na stabilne mocowanie, a także zdejmowanie w ramach potrzeb.

Poduszka od góry Poduszka od góry

Wykonanie

Poduszka na wierzchu pokryta jest dowolnie wybraną tapicerką standardową lub plamoodorną. O tym jak dobrać tapicerkę dowiesz się z tego artykułu. Tą samą tapicerką obszyte są rzepy, co stanowi estetyczną całość.

Spód poduszki wykonany jest z mocnego wigofilu. Włóknina jest odporna na rozciąganie czy rozdarcie, a jednocześnie przepuszcza powietrze i jest trudnopalna (nie zajmuje się ogniem, tylko topi).

Wypełnienie stanowi trzycentymetrowa poliuretanowa pianka tapicerska. Uniwersalna gęstość gąbki – T30 – sprawia, że krzesło będzie wygodne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Sprężystość zapewnia długie użytkowanie, bez obawy o odkształcenia.

Mocowanie na krześle Mocowanie na krześle

Czyszczenie i pielęgnacja

Czyszczenie naszych poduszek dekoracyjnych uzależnione jest od wybranej tkaniny oraz rodzaju zabrudzenia.

Plamy płynne (sok, herbata, kawa):
Przykładamy do cieczy suchą szmatkę, by wchłonęła płyn. Nanosimy na plamę trochę wody z szarym mydłem, przecieramy i osuszamy ręcznikiem.

Plamy lepkie i atramentowe (ketchup, jogurt, sos, długopis):
Zbieramy zabrudzenie łyżeczką, uważając, by nie wetrzeć substancji w materiał. Nanosimy wodę z mydłem oczyszczając powierzchnię delikatnie przecierając. Ponownie nanosimy nieco wody, by usunąć resztki mydła.

Suche plamy (popiół z papierosa, proszek):
Nie używamy wody! Usuwamy zabrudzenia odkurzaczem.

W przypadku wyjątkowo uporczywych zabrudzeń, lub w celu gruntownego odświeżenia – możemy zdjąć powłoczkę. Tył poduszki jest zamykany na dopasowany rzep. Większość tkanin można wyprać ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu.

Nie wyżymamy poduszek ani nie używamy silnych środków czyszczących opartych na alkoholach, benzynie czy rozpuszczalnikach. Przed użyciem odplamiacza należy sprawdzić ten środek na niewielkiej mało widocznej powierzchni.

Wilgofil, gąbka Wilgofil, gąbka

Jak zamówić poduszki?

Opcja dodania poduszki pojawia się automatycznie pod polem wyboru koloru drewna w karcie produktu wybranego krzesła z twardym siedziskiem. W przypadku zamawiania poduszek do krzeseł, które w wersji podstawowej mają tapicerowane siedzisko, lub dokupywania poduszek bez wyboru krzeseł – chęć nabycia poduszki należy wpisać w uwagi do zamówienia.

Wnętrze poduszki Wnętrze poduszki

Publikacja: środa, 30 czerwca 2021r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »