Czyszczenie tapicerek

Do czyszczenia naszych tapicerek wystarczy użyć: suchych papierowych ręczników, letniej wody, szarego mydła i gąbki.

Większość tkanin posiada technologię liquid blocked , która ogranicza lub uniemożliwia wchłanianie płynów. Tapicerki oznaczone jako plamoodporne są dodatkowo zabezpieczone przed trudnymi zabrudzeniami, co znacznie ułatwia i przyspiesza proces czyszczenia.

Materiały do czyszczenia Materiały do czyszczenia

Co zrobić, gdy wylał się płyn?

Jeśli tym płynem jest woda – wystarczy przyłożyć do cieczy suchy ręcznik papierowy i pozwolić na swobodną absorpcję płynu.

Gdy tapicerka jest oblana wodą, wystarczy przetrzeć jej powierzchnię ręcznikiem papierowym. Gdy tapicerka jest oblana wodą, wystarczy przetrzeć jej powierzchnię ręcznikiem papierowym.

Przy pozostałych plamach płynnych (np. sok owocowy, herbata, kawa, wino) również zaczynamy od odsączenia plamy papierowym ręcznikiem. Następnie nanosimy na plamę wodę z odrobiną szarego mydła. Przecieramy gąbką. Na koniec osuszamy ręcznikiem papierowym.

Czasem wystarczy szare mydło Czasem wystarczy szare mydło

Jak usunąć ketchup lub sos?

W przypadku plam lepkich (ketchup, majonez, jogurt, budyń, sos itp.) pierwszym krokiem jest delikatne usunięcie zabrudzenia łyżeczką. Ważne, by nie wetrzeć substancji w tkaninę. Kolejnym krokiem jest naniesienie na plamę odrobiny wody z szarym mydłem, by pozbyć się przebarwienia. Osuszamy miejsce papierowym ręcznikiem. W razie potrzeby ponownie przecieramy miejsce gąbką, tym razem z samą wodą. Nadmiar płynu odsączamy ręcznikiem.

Oczyszczanie plamy z keczupu, zacznij od usunięcia zabrudzenia łyżeczką Oczyszczanie plamy z keczupu, zacznij od usunięcia zabrudzenia łyżeczką

Jak usunąć plamy z długopisu?

Wszelkiego typu plamy atramentowe (długopis, tusz, ołówek, flamaster) czyścimy gąbką lekko zwilżoną wodą z dodatkiem szarego mydła. Zabrudzenie traktujemy w ten sposób aż do momentu usunięcia przebarwienia. Odsączamy za pomocą papierowego ręcznika. Nanosimy nieco wody na plamę by usunąć resztki mydła. Ponownie osuszamy.

Sięgnij po gąbkę i szare mydło aby zmyć plamy atramentowe. Sięgnij po gąbkę i szare mydło aby zmyć plamy atramentowe.

Co zrobić, gdy rozsypał się popiół z papierosa?

Gdy chcemy się pozbyć plamy suchej (popiół, kakao, proszek, kurz) używamy odkurzacza. Końcówkę delikatnie zbliżamy do zabrudzenia, by nie wetrzeć proszku w tkaninę. Do suchych plam nie używamy wody!

Plamy suche usuwamy odkurzaczem. Plamy suche usuwamy odkurzaczem.

Trudne plamy

Przy wyjątkowo uporczywych zabrudzeniach, gdy nie pomogły powyższe sposoby – możemy użyć detergentu do tapicerek o właściwościach odplamiających.

Środki czyszczące NIE MOGĄ być oparte na alkoholach, benzynie, czy rozpuszczalnikach. Aby nie doszło do przebarwienia – zaleca się przeprowadzenie próby detergentu w mało widocznym miejscu naszego mebla.

Publikacja: czwartek, 12 sierpnia 2021r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »