Jak pielęgnować skóry tapicerskie?

Nasz asortyment

W naszym sklepie oferujemy szeroką gamę obić tapicerskich. Wśród nich również bydlęcą skórę licową zamkniętą. Skóra bydlęca ma duże wymiary powierzchni i osiąga grubość 1–2 mm, jest dość sztywna i odporna na rozdarcia, ma szerokie lico.

Skóra zamknięta jest szlachetnym i naturalnym materiałem odpornym na procesy starzenia i temperaturę. Jest również wodoodporna i łatwa w pielęgnacji (w odróżnieniu od skór otwartych). Wyróżnia się też lekkim połyskiem, dzięki wielowarstwowemu lakierowaniu.

SKÓRY NATURALNE W NASZYM ASORTYMENCIE SKÓRY NATURALNE W NASZYM ASORTYMENCIE

CECHY SKÓR

 • Skóra jest przyjazna alergikom. Nie pochłania kurzu, roztoczy, ani dymu papierosowego, co pozwala uniknąć czynników powodujących alergię.
 • Adoptuje się do warunków z otoczenia, co najbardziej odczuwamy jako uczucie ciepła niedługo po tym, jak usiądziemy w skórzanym fotelu. Jest również materiałem wspierającym regulację wilgotności w pomieszczeniu wchłaniając i wydalając wilgoć (nawet do 30% swojej wagi!).
 • Jest elastyczna przez co zachowuje swój kształt nawet przy znacznym rozciąganiu i kurczeniu.
 • Każdy błam skóry jest inny i unikalny i posiada znamiona świadczące o jego naturalnym pochodzeniu.
 • Łatwo się czyści a z wiekiem, przy odpowiedniej pielęgnacji, zyskuje na wyjątkowości i nabiera klasy.

CECHY SKÓR NATURALNYCH NIE RZUTUJĄCE NA JEJ JAKOŚĆ. CECHY SKÓR NATURALNYCH NIE RZUTUJĄCE NA JEJ JAKOŚĆ.

CZYSZCZENIE I PIELĘGNACJA SKÓRY

Skóra podlega naturalnemu procesowi starzenia. Na jej powierzchni powstają smugi i zmarszczki. Przed pierwszym użyciem warto nałożyć preparaty ochronne, co znacznie uelastyczni i podniesie wodoodporność materiału.
Do regularnej pielęgnacji stosujemy tylko i wyłącznie środki przeznaczone do skór tapicerskich! Nie stosować np. kremów do twarzy, pasty do butów, zwykłego mydła, silnych środków, środków piorących - te zabiegi prowadzą bezpośrednio. Jasne skóry obciążone są ryzykiem trwałych przebarwień od odzieży, dlatego warto je odświeżać częściej.
Skórę odkurzamy, następnie przemywamy wilgotną ściereczką. Cięższe zabrudzenia usuwamy mydłem do skór. Nie trzemy, by nie doprowadzić do mikrouszkodzeń wierzchniej warstwy materiału.
Następnie aplikujemy produkt pielęgnujący od szwu do szwu, pamiętając by wybierać środki przeznaczone do odpowiedniego typu skór (licowe zamknięte). Po odświeżeniu mebla stosujemy nabłyszczasz i impregnat.

PAMIĘTAJ!

 • Regularne czyszczenie i pielęgnacja skór wydłuża jej życie.
 • Wszystkie produkty wypróbuj w mało widocznym miejscu przed pełną aplikacją.
 • Zawsze odkurz i wyczyść skórę przed pielęgnacją.
 • Chroń przed słońcem, a w przypadku konieczności bezpośredniej ekspozycji – używaj preparatów ochronnych do mebli z filtrem UV.
 • Optymalna wilgotność dla skór to 40-60%. Powyżej 70% niesie ryzyko pleśni, a poniżej 35% - pękania.
 • Drobne pęknięcia i zadrapania należy korygować natychmiast przy użyciu pisaków do skór, laminatów i impregnatów. Poważniejsze uszkodzenia wymagają interwencji eksperta.
 • Nie pozostawiaj na meblu gazet, ulotek i innych materiałów drukowanych, gdyż mogą się „skopiować” na skórze.

Publikacja: poniedziałek, 24 stycznia 2022r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »