Konserwacja mebli z okleiny naturalnej

Meble z okleiny naturalnej

Zakupiłeś swój wymarzony mebel. Świetnie! I nieważne, czy to stół, krzesło czy sofa. Teraz czas dowiedzieć się jak o niego zadbać, by służył jak najdłużej!

Meble pokryte naturalną okleiną posiadają zróżnicowane barwy słojów. Oryginalna barwa i rzeźba struktury mebla stanowi o jego niepowtarzalności. Właśnie ten element ożywia meble, dodaje im ciepła i odróżnia od mebli pokrytych sztucznymi okleinami.

Meble z okleiny naturalnej. Źródło: SalonMeblowyNet Meble z okleiny naturalnej. Źródło: SalonMeblowyNet Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zestawy stoły i krzesła w Sam-Net

Pierwsze tygodnie są najważniejsze

Na okleinę ogromny wpływ ma światło. Przez pierwszy miesiąc, staraj się nie stawiać na swoim nowo zakupionym stole żadnych ozdób czy naczyń na dłuższy okres. Mebel pochłania światło przez pierwsze tygodnie i kształtuje swój wygląd na dłużej. Wprowadzenie elementów ozdobnych może spowodować trwałe odbarwienia, np. w kształcie podstawki od wazonu.

Z tego samego powodu, nasz nowo zakupiony mebel przez pierwsze tygodnie synchronizuje się z meblami z otoczenia, dopasowując na podstawie dopływu światła swoje wybarwienie.

Pamiętajmy ze meble są wrażliwe na ciepło dla tego gdy kupimy komplet stół z krzesłami czy nowoczesny zestaw wypoczynkowy nie stawiaj ich w miarę możliwości w bezpośrednim sąsiedztwie grzejnika czy kominka.

Jak pielęgnować?

Zobacz również- Aranżacja salonu w tym kącika wypoczynkowego

Okleiny są bardzo wrażliwe na ciecze! Wody używamy w niewielkich ilościach i tylko jako wilgoć na miękkiej ściereczce. Nie rozlewaj wody na powierzchni stołu! Po wytarciu, powierzchnię wycieramy suchą ściereczką. Po wytarciu powierzchnię mebla należy zawsze dodatkowo przetrzeć suchą ściereczką. Wszelkie plamy usuwamy bardzo delikatnymi środkami.

Meble z okleiny drewnianej są łatwe w utrzymaniu czystości. Źródło:e-taniemeblowanie.pl Meble z okleiny drewnianej są łatwe w utrzymaniu czystości. Źródło:e-taniemeblowanie.pl

Czym czyścić?

Do czyszczenia używamy miękkich szmatek lub ściereczek. Czyścimy pocierając delikatnie, rysując okręgi po meblu.

Jakich środków używać?

Powierzchnię można czyścić płynem do mycia naczyń lub wodą z mydłem. Są również dedykowane mleczka pielęgnacyjne, pamiętajmy tylko, by unikać tłustych środków, które działają przeciwko osiadaniu kurzu.

Kilka porad użytkowych

Dbając odpowiednio o meble będziemy mogli przez dłuży czas się nimi cieszyć. Źródło: Metropol Dom I Wnętrze Dbając odpowiednio o meble będziemy mogli przez dłuży czas się nimi cieszyć. Źródło: Metropol Dom I Wnętrze

Nie przesuwaj przedmiotów po blacie, staraj się je przenosić. Podobnie z meblami - przenoś je, nie ciągnij. Nie stawiaj bezpośrednio na blacie gorących napojów, zawsze używaj podkładek. Wszelkie drzwiczki czy szuflady otwieraj spokojnie, nie urywaj klamek :-) Jeśli mebel służy Ci jako stolik multimedialny, zawsze używaj podkładki pod myszkę. Wszelkie zabrudzenia, jakie pojawią się na Twoim meblu w sposób nagły, czyść natychmiast, nie zwlekając na dzień jutrzejszy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta krzesła w Sam-Net

Publikacja: wtorek, 08 marca 2011r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »