Kuchnia w stylu industrialnym

Przed Tobą aranżacja kuchni, a Ty wciąż nie wiesz, na co się zdecydować? Modny styl skandynawski, rustykalny czy glamour nie są tym, czego szukasz? A może po prostu marzy Ci się stylowa, funkcjonalna przestrzeń, która wygląda, jakby urządzono ją w półsurowym wnętrzu? Jeśli tak, postaw na kuchnię w stylu loft! Poniżej pokażemy Ci, jak to zrobić!

Czym jest styl loft?

Styl loft to jeden z najbardziej rozpoznawalnych sposobów na zaaranżowanie wnętrza. Możemy spotkać go zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i prywatnych. Jego historia sięga połowy ubiegłego wieku, kiedy to w USA postanowiono wykorzystać przejmowane budynki ogromnych fabryk przemysłowych i przekształcić je w pracownie dla artystów i mieszkania. Przestronność, wysokie sufity, surowość, ale i zarazem praktyczność tych miejsc zyskały ogromną rzeszę fanów i od tamtej pory styl industrialny, bo tak inaczej określany jest loft, zaczęto kopiować na całym świecie. Od tego momentu upłynęło sporo czasu. Loft zyskał nowoczesny charakter na miarę XXI wieku i został przystosowany do wymagań dzisiejszych budynków mieszkalnych. Dzięki temu świetnie sprawdza się w każdym pomieszczeniu - w tym także kuchni. Zobacz, jak zaaranżować funkcjonalne wnętrze w stylu industrialnym!

styl loftowy w kuchni styl loftowy w kuchni

Styl loftowy - kuchnia. Jak ją zaaranżować?

Styl industrialny najlepiej sprawdzi się w przestronnych pomieszczeniach z dużymi oknami, jednak jeśli metraż Twojej kuchni nie jest ogromny, wcale nie musisz rezygnować z tego pomysłu. Wystarczy, że wykorzystasz nasze wskazówki, dopasowując je do swoich możliwości, a będziesz mógł cieszyć się kuchnią w stylu loft!

Kolory i materiały

Kuchnie w stylu loft zazwyczaj utrzymane są w takich kolorach jak brąz, szarość, czerń czy złamana biel. Ich surowość w dużej mierze jest zasługą ścian, na których często spotyka się beton architektoniczny czy cegłę, mające imitować klimat pofabrycznych wnętrz. Podłogi najczęściej są drewniane lub wykonane z płytek imitujących ten materiał, które świetnie sprawdzą się w kuchni, ponieważ są znacznie trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Te w ciepłym odcieniu świetnie współgrać będą z czerwonawym odcieniem cegły, a w chłodnym - z surową szarością betonu. Jeśli chodzi o wzory, w stylu loft raczej nie są wykorzystywane. Chcąc postawić na print, wybierz nierzucające się w oczy, proste wzory np. na płytkach czy dodatkach.

Wyposażenie

Na tle ścian wykończonych w ten sposób najlepiej prezentują się proste, funkcjonalne meble o matowym wykończeniu w neutralnych odcieniach. Świetnym wyborem będzie także wyposażenie drewniane. Jeśli chodzi o dopasowanie do siebie poszczególnych elementów, w stylu loft możesz czuć się swobodnie - cechuje się on dużą dozą eklektyzmu, stąd wszelkiego rodzaju niespójności będą działać na jego korzyść, dodając pomieszczeniu charakteru. Jeśli Twoja kuchnia połączona jest z jadalnią, najlepiej będzie postawić na prosty stół z drewnianym blatem oraz krzesła, które niekoniecznie muszą pochodzić z jednego kompletu.

Na naszym blogu przeczytasz również, jak pielęgnować drewniany stół w poprawny sposób, aby jak najdłużej cieszyć się jego nieskazitelnym wyglądem!

Oświetlenie i dodatki

W stylu industrialnym ogromną rolę odgrywa światło. Duże przestrzenie fabryczne były doświetlane przede wszystkim naturalnym światłem, które wpadało do środka przez wielkie, pozbawione zasłon czy firanek okna, stąd w kuchni w stylu loft również możesz z nich zrezygnować i postawić jedynie na proste rolety. Jeśli chodzi o sztuczne oświetlenie, kieruj się zasadą im mniej, tym lepiej. Zrezygnuj z mocno zdobionych, wystawnych lamp i wybierz proste, metalowe modele, które nie są zabudowane - tego typu lampy dają znacznie więcej światła. Na korzyść będą działać także zwisające z sufitu kable czy innego rodzaju elementy, które zazwyczaj staramy się ukrywać. Pozostałe dodatki w kuchni industrialnej powinny być przede wszystkim praktyczne. Wybierając więc wyposażenie kuchni, postaw na takie, które widocznie nawiązuje swoim designem do tego typu aranżacji - na przykład drewniany stojak na noże czy metalowe pojemniki na przyprawy.

Dlaczego warto urządzić kuchnię w stylu industrialnym?

Kuchnie w stylu industrialnym nie bez powodu cieszą się popularnością. Łączą w sobie funkcjonalność, nie są trudne do zaaranżowania, ale jednocześnie wyglądają naprawdę stylowo. Korzystając z naszych wskazówek, będziesz w stanie stworzyć własną wersję nowoczesnej kuchni w stylu loft, spełniającą Twoje oczekiwania i w pełni pasującą do Twojego gustu!

kuchnia w stylu industrialnym kuchnia w stylu industrialnym

Publikacja: wtorek, 27 września 2022r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »