Jak oświetlić mieszkanie?

Oświetlenie jest niezbędne, pełni ważną rolę w naszym mieszkaniu. Światło nadaje charakter wnętrzu, tworzy przyjazny klimat. Ma ono również wpływ na nasze samopoczucie. Ciepłe światło o niedużym natężeniu doskonale się nadaje do wypoczynku. Intensywne pobudza do aktywności. Żeby dobrze oświetlić mieszkanie, powinniśmy wiedzieć, gdzie będę stały meble. Ważne, aby przewody elektryczne poprowadzić tak, by lampy na suficie lub kinkiety na ścianach można było zawiesić tam, gdzie będą potrzebne. Właściwe zaprojektowanie oświetlenia mieszkania nie jest prostą sprawą. Jeżeli nie czujesz się na siłach zatrudnij do tego fachowca. Wbrew pozorom możesz na tym zaoszczędzić.

Zobacz również- Jakie meble wybrać -krótki poradnik

Rodzaj oświetlenia należy dopasować do naszych potrzeb jak i funkcji jaką ma spełniać. Do salonu proponujemy górne oświetlenie np. żyrandol bądź efektowną lampę sufitową. Do doświetlenia wybranych prze nas miejsc można wybrać lampy kinkietowe i lampy stojące. Lampa stojąca da nam dodatkowe źródło światła w momencie, gdy czytamy książkę lub oglądamy telewizję.

Bez naturalnego światła w dzień, a sztucznego wieczorem trudno wyobrazić sobie domową codzienność. źródło kolor i wnetrze.pl Bez naturalnego światła w dzień, a sztucznego wieczorem trudno wyobrazić sobie domową codzienność. źródło kolor i wnetrze.pl

Oświetlając kuchnie zwróćmy uwagę na miejsce, gdzie będą przygotowywane posiłki. W tych strefach należy zadbać o dobre oświetlenie, które umożliwi nam pracę, pomagając skoncentrować wzrok na tym, co robimy. Światło powinno być na tyle jasne, żeby pomagało i skierowane w miejsce wykonywanych prac.

Zobacz również: Salon jako wizytówka całego domu

Sypialnia to miejsce wypoczynku jak i relaksu. W sypialni poza spaniem, czytamy, oglądamy filmy, relaksujemy się. Ważne, aby światło spełniało swą role i pomagało nam w naszych czynnościach. Do czytania przeważnie wykorzystujemy lampkę nocną, eksperci doradzają aby szafki nocne wraz z lampkami były umieszczone po obu stronach łóżka. Symetryczne rozmieszczenie elementów wzmacnia poczucie równowagi i harmonii, panującej w pomieszczeniu. Tu zalecane się światło o barwie delikatnej i ciepłe. We wnętrzu tym powinno się łączyć różne rodzaje światła zbliżone do żółtego emitują tradycyjne żarówki.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą stoły i krzesła

Publikacja: poniedziałek, 28 maja 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »