Nietypowe wnętrze herbaciarni w Shanghai’u

Po ciężkim dniu pracy, dobrze jest się zrelaksować, chociażby w herbaciarni. Rytuał przygotowywania, parzenia i spożywania herbaty, potrafi zniwelować niemal każdy poziom stresu, pomagając przy tym odzyskać równowagę. Imponującym przykładem, na taki biznesmodel jest herbaciarnia w Shanghaiu, która poza herbatą, oferuje również możliwość skorzystania z obszernej biblioteczki.

Herbaciarnia w Shanghai’u. źródło  ARCHI scene Herbaciarnia w Shanghai’u. źródło ARCHI scene

Dwupiętrowa konstrukcja wykonana jest z betonowych ścian, które splatają się wewnątrz budynku. Kształt ścian wzbudza zainteresowania, ale również ma zbawienny wpływ na kojącą atmosferę tego miejsca.

Zobacz również: Mieszkanie w muszli.

Dom jest tak usytuowany, że jest z trzech stron zamknięty i otwarty ze strony skierowanej do niewielkiego stawu. W konstrukcję domu wplecione zostało drzewo, które podkreśla ekologiczny charakter i przeznaczenie konstrukcji. Architekci mieli niełatwe zadanie: z jednej strony ograniczenia wynikające z położenia miejsca pod konstrukcję domu, z drugiej drzewo, które należało wpleść w struktury domu. W efekcie, uzyskano rzadki efekt połączenia struktury zamkniętej z otwartą.

Pomimo ciężkiego betonu w herbaciarni masz poczucie lekkości.źródło  ARCHI scene Pomimo ciężkiego betonu w herbaciarni masz poczucie lekkości.źródło ARCHI scene

Dom nie wywołuje efektu klaustrofobii czy poczucia zamknięcia poprzez zastosowanie dużej ilości naturalnego światła, które wpada przez wielkie okna. Wewnątrz jest ciepło i przytulnie. Na piętrze znajduje się niewielki balkon, którego centralną częścią jest koegzystencja z drzewem, które się tu rozwidla.

W herbaciarni w Shanghaiu można nie tylko napić się herbaty, ale i skorzystać z biblioteki.  źródło  ARCHI scene W herbaciarni w Shanghaiu można nie tylko napić się herbaty, ale i skorzystać z biblioteki. źródło ARCHI scene

Pokoje płynnie przechodzą z charakteru publicznego w części frontalnej budynku, do coraz bardziej intymnego, wraz z przechodzeniem do tylnej części domu. Z tyłu budynku znajduje się czytelnia, która połączona jest z górną częścią budynku poprzez kręte schody. Podsumowując: trudno znaleźć przyjemniejsze miejsce do ucieczki od trudów dnia codziennego i zrelaksowania się z książką w ręku i zapachem parzonej herbaty.

Zapraszamy do naszego sklepu! W naszej ofercie znajdziesz modne krzesła drewniane, krzesła tapicerowane jak i stoły drewniane z funkcją rozkładania

Publikacja: środa, 30 maja 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »