Domowy warsztat to nieco więcej niż młotek i śrubokręt

Domowy warsztat to najczęściej garaż lub komórka. Prędzej czy później w naszym domu coś się zepsuje i potrzebne będą narzędzia. Nie zawsze do takich prac wystarczy młotek lub śrubokręt. Dobrze zorganizowany i zaplanowany warsztat pomoże nam w naprawie kapiącego kranu, bądź w zawieszeniu nowego karniszu.

Niezbędne w warsztacie są pojemniki narzędziowe jak i haki do narzędzi. źródło wnętrza.pl Niezbędne w warsztacie są pojemniki narzędziowe jak i haki do narzędzi. źródło wnętrza.pl

Charakter warsztatu uzależniony jest od naszych potrzeb. Czy to będzie warsztat pełen narzędzi czy sprzętu ogrodniczego. Niezależnie od rodzaju prac wykonywanych potrzebujemy odpowiednich narzędzi. Wszelkiego rodzaju półek, wieszaków na narzędzia, skrzynki i pojemniki narzędziowe. Jest to nieodłączny element domowego warsztatu. Z pewnością przydatny okaże się stół na którym będą wykonywane niektóre prace. Nie zawsze oznacza to kupno nowego stalowego stołu, na początek użyj starego stołu który zawadza ci w domu. Kiedy zdecydujemy się na kupno narzędzi najlepiej jest sporządzić listę zakupową. Na początek nie wydawaj masę pieniędzy kupuj takie narzędzia aby były uniwersalne.

Dobrze zorganizowany warsztat ułatwi Ci każdą pracę. źródło wnętrza.pl Dobrze zorganizowany warsztat ułatwi Ci każdą pracę. źródło wnętrza.pl

Jeżeli chodzi o młotek to wydaje się ze potrzeba jest ich kilka ale spokojnie na początek wystarczy jeden ale za to uniwersalny. Powinien być o długości 20 - 35 cm z drewnianym trzonkiem i o zwykłej główce. Ważne aby młotek nie był za ciężki. Robiąc zakupy dobrze jest zaopatrzyć się w gwoździe różnej wielkości od 25 do 125 mm. Nie zapomnijmy o obcęgach stolarskich mogą być przydatne w chwili gdy gwóźdź wbije się krzywo, jak i do przecinania drutu.

Warsztat to dobre miejsce na przechowywanie np. rowerów. źródło wnętrza.pl Warsztat to dobre miejsce na przechowywanie np. rowerów. źródło wnętrza.pl

Jedną z ważnych spraw jest oświetlenie warsztatu. Nieodpowiednie oświetlenie przy pracy prowadzi do problemów zdrowotnych i osłabienia spostrzegawczości oraz ostrości widzenia. Wiec nie zapomnij o dodatkowym punktowym oświetleniu w miejscach gdzie będą wykonywane prace.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza oferta fotele tapicerowane

Publikacja: czwartek, 31 maja 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »