Czy warto kupować meble przez Internet?

Masz obawy przed kupowaniem w Internecie? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Krok po kroku pokażemy dlaczego warto robić zakupy w sieci. Udowodnimy, że przez Internet zdecydowanie opłaca się kupować i dotyczy to także mebli.Oszczędność pieniędzy


Widząc atrakcyjne ceny towarów w Internecie zastanawiasz się zapewne z czego one wynikają. Pojawiają się opinie, że produkty oferowane w sieci to podróbki, są gorszej jakości, a nawet cała firma to oszustwo. Trzeba jasno powiedzieć: owszem takie sytuacje mają miejsce. Nie zamierzamy pisać peanów chwalebnych na cześć oszustów, którzy upodobali sobie ludzkie słabości, by zarabiać. Dlatego przy wyborze kontrahenta, należy kierować się przede wszystkim rozsądkiem.
W przypadku zakupów przez Internet, jest kilka kluczowych elementów, które mogą potwierdzić uczciwość sprzedawcy. Opowiemy o nich w dalszej części artykułu.

Zobacz również:Salon musi być dostosowany do Ciebie

Dlaczego w Internecie jest taniej?


Sklep internetowy nie ponosi ogromnych kosztów związanych z wynajmem dużych powierzchni lokalowych. Choć w przypadku prężnie działających firm - własna siedziba szybko staje się koniecznością i standardem, co dodatkowo podnosi jej wiarygodność jako sprzedawcy.
Stworzenie i utrzymanie strony sklepu, opłacenie domeny, usług hostingowych itp. jest kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy tańsze! W przypadku mebli otwarcie sklepu internetowego to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W przypadku tradycyjnego salonu jest to dużo więcej. Właściciel sklepu internetowego może sobie pozwolić na obniżki cen, ponieważ ponosi znacznie mniejsze koszty jego prowadzenia.
Robiąc zakupy w Internecie Ty także unikasz kosztów, np. związanych z dojazdem do sklepu, co przekłada się na kolejne oszczędności.

Jesteśmy przyzwyczajeni do zakupów w tradycyjnej formie, podczas gdy zakupy online są dużo wygodniejsze Źródło: freestocks.com Jesteśmy przyzwyczajeni do zakupów w tradycyjnej formie, podczas gdy zakupy online są dużo wygodniejsze Źródło: freestocks.com

Duży wybór


Przewaga Internetu nad tradycyjnym rynkiem jest też taka, że praktycznie wszystkie oferty skupione są w jednym miejscu. Bez wychodzenia z domu możesz odwiedzić dziesiątki sklepów i zobaczyć, co ciekawego mają do zaoferowania. Dzięki temu, możesz mieć pewność, że znajdziesz produkt, który idealnie będzie odpowiadał Twoim gustom i pasował do wystroju wnętrza. W jednym sklepie nie znajdziesz odpowiedniego produktu? Nic straconego. Kilka kliknięć myszką i już przeglądasz ofertę innego sprzedawcy.
Co więcej, w Internecie wszyscy sprzedawcy są skupieni w jednym miejscu, nie ogranicza Cię lokalizacja. Niemożliwe jest przecież objechanie całej Polski w poszukiwaniu wymarzonego mebla. W Internecie możesz zrobić to bez najmniejszego problemu nawet w kilkanaście minut.
Sklepy internetowe oferują także szereg narzędzi, takich jak wyszukiwarki produktów czy konfiguratory ofert. Dzięki nim łatwo znajdziesz interesujący Cię towar w odpowiednim kolorze, przedziale cenowym itd. Poza tym, zawsze można skontaktować się ze sprzedawcą i telefonicznie omówić interesujące Cię zagadnienie.

Oszczędność czasu


Przejechanie całego kraju w poszukiwaniu mebli to dość przerysowany przykład, ale nawet zapoznanie się z ofertą salonów meblowych w jednym mieście może stanowić nie lada kłopot. Ich odwiedzenie zajęłoby prawdopodobnie nawet kilka dni. Problem robi się jeszcze większy, gdy nie mieszkasz w dużym mieście. Ofertę sklepów internetowych przejrzysz znacznie szybciej.
Nie ogranicza Cię także pora dnia. Tradycyjny sklep ma swoje godziny otwarcia i zamknięcia. Sklep w Internecie możesz odwiedzić nawet w środku nocy.

Spokój


Wybierając meble w Internecie masz więcej czasu do namysłu i możesz spokojnie zastanowić się nad zakupem. W tradycyjnym salonie meblowym nie zawsze jest taka możliwość. Namowy czy wręcz presja sprzedawcy, któremu zależy na sprzedaży wielokrotnie może doprowadzić do dokonania niewłaściwego wyboru.
Siedząc w domu masz bardzo dużo czasu na zastanowienie i z pewnością podejmiesz trafniejszą decyzję. To kolejny niepodważalny argument przemawiający za kupowaniem w Internecie, zwłaszcza jeśli chodzi o meble – sprzęt, który ma służyć przez co najmniej kilka lat.

Bezpieczeństwo


Zakupy w Internecie są bezpieczne. Tak naprawdę już na pierwszy rzut oka widać, gdzie można bez obaw zrobić zakupy.
Czynniki wpływające na wzrost zaufania internauty to przede wszystkim: profesjonalny wygląd strony oraz podane wszystkie dane firmy – począwszy oddanych kontaktowy, po REGON, NIP itp. Ważnym czynnikiem jest też szybkie odpowiadanie na maile i dostępność pod podanymi numerami telefonu. W interesie sprzedawcy jest przecież jak najlepszy kontakt z klientem. Solidna firma będzie również cieszyła się dobrymi opiniami w sieci.
W dobrym sklepie znajdziesz także dobre i wartościowe opisy produktów. Czym jest wartościowy opis? Dzięki takiemu opisowi dowiesz się wszystkiego o produkcie bez oglądania go „na żywo”. W handlu internetowym to podstawa. Ostatnim, ale wcale nie najmniej ważnym aspektem bezpiecznych zakupów jest proces przeprowadzenia transakcji. Operacje finansowe w Internecie są szyfrowane, prowadzone w oparciu o protokoły transmisji danych SSL itd. Nie będziemy tu wyjaśniać kwestii technicznych, ale możesz być pewny, że przy zakupach w Internecie Twoje pieniądze są bezpieczne.

Czasem wystarczy kilka godzin, żeby poznać ofertę dostępną na rynku. Źródło: domainservice.de Czasem wystarczy kilka godzin, żeby poznać ofertę dostępną na rynku. Źródło: domainservice.de

Lubię widzieć, co kupuję


Wiele osób zanim kupi, potrzebuje widzieć towar. Potrzebują dotknąć, powąchać, popatrzeć. Jest to w pełni zrozumiałe, to naturalna potrzeba. Kupując meble, poza jakością wykonania, ważny jest również kolor kupowanych mebli – czy to wybarwienia drewna czy też tapicerki. Wiele sklepów ignoruje potrzebę klienta, by przed zakupem sprawdzić towar. W sklepie SalonMeblowy.net jest inaczej. Każdy kolor tapicerki czy wybarwienie drewna można zobaczyć przed zakupem na własne oczy – zamawiając próbkę. Można też do sprawy podejść od drugiej strony – wysłać do SalonuMeblowego.net własną próbkę i poprosić by na jej podstawie wykonano żądany mebel.

Podsumowanie


Zakupy w Internecie to szereg korzyści. Niskie ceny, duży wybór, oszczędność czasu, spokój i bezpieczeństwo to tylko najważniejsze z wielu zalet kupowania w sieci.
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o dostawie zakupionych produktów. W przypadku mebli czas i koszty dostawy w sklepie tradycyjnym i internetowym najczęściej są porównywalne. To jedyna remisowa runda w pojedynku sklepu internetowego z tradycyjnym. Reszta argumentów przemawia zdecydowanie za kupowaniem w Internecie. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak życzyć Ci udanych zakupów!

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą Sam-Net stoły i krzesła

Publikacja: czwartek, 31 maja 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »