Zaprzyjaźnij się z natura i pokochaj meble wykonane z drewna

Styl ekologiczny to nie tylko segregowanie odpadków i ratowanie ginących gatunków to również styl życia. Każdy moment jest dobry, aby zaprzyjaźnić się z drewnem i pokochać prawdziwą wełnę.

Zestaw stół i krzesła Z21. Źródło: Sam-Net  Zestaw stół i krzesła Z21. Źródło: Sam-Net

Harmonia pomiędzy człowiekiem i naturą jest możliwa nawet jeżeli mieszkasz w dużym mieście. Styl Eko może zagościć w Twoim domu i przybliżyć Cię do natury. Ekologiczne wnętrze to synonim ładu, spokoju i dobrego samopoczucia.

Zobacz również: Jak wybrać odpowiedni fotel do salonu

By stworzyć w domu kawałek przestrzeni, która będzie współgrała z naturą i odzwierciedlała piękno przyrody, wystarczy powrócić do korzeni. Dobrym przykładem może być podłoga z litego drewna na której widać sęki przebarwienia wszystko to co stworzyła natura. Jeżeli chodzi o meble to powinny to być meble drewniane bądź z rattanu w kolorze dąb bielony, mleczny lub orzechu w zależności od odcieni podłogi. Jeżeli mamy kuchnię połączoną z salonem dobry pomysłem jest ustawienie stołu wraz z krzesłami pośrodku. Dzięki temu wyznaczymy trzy strefy czyli strefę kuchenną, jadalną, i wypoczynkową. W przypadku gdy mamy osobna jadalnie możemy z łatwością ja zagospodarować. Stół czy krzesła w domu eko powinny być drewniane, kolor zestawu wybierzmy tak żeby stworzyć lekki kontrast.

Nie zapomnij o dodatkach takich jak przedmioty wykonane ręcznie. Mogą to być wyszywane szydełkiem serwetki, kapy i poszewki na poduszki, najlepiej w tonowanych kolorach. W domu ekologicznym najlepszym oświetleniem są promiennie słoneczne. Jeżeli mieszkasz w ciemnym domu pomaluj ściany w jasne kolory takie jak żółty, zieleń bądź po prostu biel.

Zestaw stół i krzesła Z104.  Źródło: Sam-Net  Zestaw stół i krzesła Z104. Źródło: Sam-Net

Pamiętajmy aby stylu Eko nie łączyć ze stylem wiejskim. Styl ekologiczny daje duże możliwości aranżacyjne. Wystarczy umiejętnie dobrać dodatki, które wyróżnią się na neutralnym tle. Stosując się do zasady im mniej zbędnych sprzętów i bibelotów tym lepiej. Dzięki temu Twoje wnętrze będzie oznaką ładu harmonii i spokoju.
Styl eko to nie tylko piękny design. Pamiętajmy również o odpowiedniej pielegnacji drewna.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sam-Net

Publikacja: niedziela, 03 czerwca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »