Poddasze to okno na świat

Od jakiegoś czasu w naszym kraju poddasze zdobywa coraz więcej zwolenników. Powodów może być wiele: nietypowe wnętrze, dodatkowy pokój, duża łazienka, czy po prostu miejsce na relaks.

Zobacz również: Lofty czyli mieszkanie na poddaszu.

Od jakiegoś czasu w naszym kraju poddasze zdobywa coraz więcej zwolenników. Powodów może być wiele: nietypowe wnętrze, dodatkowy pokój, duża łazienka, czy po prostu miejsce na relaks. Poddasze z reguły jest ciemne, dlatego najczęściej wstawiamy w nie duże okno dachowe. I jest to jeden z lepszych sposobów aby oświetlić wnętrze poddaszu. Drewno i aluminium to najczęściej wykorzystywane materiały przy tworzeniu okna dachowego. Jednym z trwalszych okien uważa się okno wykonane z tworzyw sztucznych czyli plastiku. Przy wyborze okna weźmy pod uwagę wysokość górnej krawędzi okna, która powinna wynosić około 200 m. Natomiast długość okna powinna być uzależniona od nachylenia dachu tzn. im kąt nachylenia jest mniejszy tym dłuższe powinno być okno. Przy zakupie okna dachowego mamy możliwość wybrania różnych modeli.

Przy mocno skośnej ścianie trudno cokolwiek postawić ale jak widać jest to możliwe.  źródło dom.pl  Przy mocno skośnej ścianie trudno cokolwiek postawić ale jak widać jest to możliwe. źródło dom.pl

Dużym zainteresowaniem cieszy się okno uchylno-obrotowe. Jego konstrukcja pełni dwie funkcje, uchylna pozwala na otwarcie okna i pozostawienie skrzydła w dowolnym położeniu w zakresie od 0° do 35°. Natomiast druga funkcja obrotowa pozwala na bezproblemowe mycie zewnętrznej strony szyby, zakładania markizy oraz montaż skrzydła.

Pomimo dużego okna nie malujmy poddasza na ciemne kolory, ponieważ może okazać się zbyt ciemne i działać przytłaczająco. Zastosuj jasne intensywne barwy nie zapominając o oświetleniu punktowym dla podkreślenia atrakcyjności szafek. Jednym z trudniejszych zadań może się okazać umeblowanie poddaszu. Meble należy dopasować do skosów dachu i załamań ścian. Przestrzeń raczej trudno wykorzystać w stu procentach, ponieważ standardowe wyposażenie nie pasuje do kształtów pomieszczenie. Nie musimy się tym specjalnie martwić bo wiele firm meblarskich w tym SalonMeblowyNet oferuje meble na wymiar, w szerokiej gamie kolorystycznej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: znajdziesz w niej m.in. zestawy krzeseł ze stołami

Publikacja: poniedziałek, 04 czerwca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »