Dom prawdziwie ekologiczny

Ponad 700 metrów kwadratowych powierzchni domu Hsu-House w Danby w stanie Nowy York robi duże wrażenie. Jednak nie powierzchnia domu stanowi o jego niesamowitym designie, a wykonanie, które opiera się na wykorzystaniu elementów używanych do pozyskiwania odnawialnej energii słonecznej

Energię słoneczną „łapie się” i przetwarza w energię elektryczną za pomocą baterii słonecznych. Źródło: epiphyte-lab.com Energię słoneczną „łapie się” i przetwarza w energię elektryczną za pomocą baterii słonecznych. Źródło: epiphyte-lab.com

Dom zamieszkuje młoda rodzina, która docenia pozytywne aspekty ogromnej energooszczędności w życiu na co dzień. W praktyce oznacza to wykorzystanie pozyskiwania energii słonecznej do: ogrzewania, chłodzenia, wentylowania, a także do częściowego zasilania domu.

Aby efektywnie wykorzystywać baterie słoneczne, trzeba to zaplanować już podczas projektowania domu. Źródło: epiphyte-lab.com Aby efektywnie wykorzystywać baterie słoneczne, trzeba to zaplanować już podczas projektowania domu. Źródło: epiphyte-lab.com

Energooszczędna architektura nie tylko służy pozyskiwaniu energii słońca. Jednocześnie zbliża człowieka z przyrodą, umożliwiając pełniejsze zespolenie środowiska z człowiekiem, wzbogacając architekturę o nowe wartości humanistyczne. Jest to odejście od modelu, w którym człowiek tylko i wyłącznie pochłania energię na rzecz jej pozyskiwania dla własnych potrzeb.

W domach jednorodzinnych baterie słoneczne umieszcza się zwykle na dachach. Źródło: epiphyte-lab.com W domach jednorodzinnych baterie słoneczne umieszcza się zwykle na dachach. Źródło: epiphyte-lab.com

Architektura słoneczna nie jest niczym nowym. Stosowana była zarówno przez Rzymian w początkach naszej ery (poprzez stosowanie okien) jak i Indian i wiele innych nacji.

Niewielkie baterie słoneczne można zainstalować samodzielnie, zamawiając u producenta gotowy zestaw wraz z instrukcją montażu. Źródło: epiphyte-lab.com Niewielkie baterie słoneczne można zainstalować samodzielnie, zamawiając u producenta gotowy zestaw wraz z instrukcją montażu. Źródło: epiphyte-lab.com

Obecne rozwiązania charakteryzuje korzystanie z metod pasywnych, a także rozwój form integracji z architekturą pasywnych i aktywnych systemów wykorzystania energii słonecznej. Współcześnie mówi się już nie tylko o pojedynczych projektach budynków czy osiedli mieszkaniowych, ale także o słonecznych miastach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zestawy stoły i krzesła w Sam-Net

Publikacja: poniedziałek, 11 czerwca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »