Jak ograniczyć przenoszenie się dźwięków w domu?

Budując dom często zapominamy o akustyczności mieszkania. Później okazuje się, że nie możemy rozmawiać przy stole bez nieprzyjemnych pogłosów. Czasem takie rzeczy biorą się z błędu wykonawcy, czasem z samego projektu, a nierzadko z winy samego wyposażenia mieszkania. Oczywiście da się temu zaradzić, ale lepiej gdybyśmy wzięli to wcześniej pod uwagę. Możemy oczywiście skorzystać z usług fachowca, który ma wiedzę na temat akustyki w mieszkaniu.

Obrazy, tak samo jak zasłony obniżają odbijanie się dźwięków. Źródło: trójmiasto.pl Obrazy, tak samo jak zasłony obniżają odbijanie się dźwięków. Źródło: trójmiasto.pl

Często się zdarza, że już kupujemy bądź wynajmujemy mieszkanie, w którym dźwięki roznoszą się po całym mieszkaniu, a klatka schodowa wzmacnia jeszcze niepożądane dźwięki. Częstą przyczyną może być sam beton, który nie przepuszcza dźwięków, ale je odbija co powoduje pogłos. Dodatkowo, gdy pokój dzienny ma kształt kwadratu dźwięk rozchodzi się praktycznie równo po całym pomieszczeniu. Salon połączony z kuchnią bądź jadalnią czy też pokój telewizyjny wytwarza hałas, a dźwięki z poszczególnych źródeł nachodzą na siebie. Na akustykę może tez mieć wpływ brak dużej ilości przedmiotów, dodatków tworzących aranżacje.

Długie zasłony nie odbijają dźwięków. Źródło: trójmiasto.pl Długie zasłony nie odbijają dźwięków. Źródło: trójmiasto.pl

Pomocny może okazać się sufit podwieszany, który powinien osłabić dźwięki. Dodatkowo za pomocą sufitu podwieszanego można zróżnicować wysokości pomieszczenia. Czasem wystarczy przemeblować pokój bądź powiesić kilka obrazów, które powodują, że dźwięk nie ma gdzie się rozproszyć. Takie same rezultaty powinniśmy uzyskać, gdy powiesimy zasłony nad oknem, nie zapominając przy tym o dodatkowym oświetleniu.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza oferta krzeseł w San- Net

Publikacja: środa, 13 czerwca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »