Lofty, czyli mieszkania na poddaszu

Słowo Loft, z języka angielskiego, oznacza po prostu poddasze lub strych. Zainteresowanie loftami narodziło się w latach 50-tych minionego wieku. Odkrywcami tych pięknych budynków byli artyści zamieszkujący Stany Zjednoczone. Nie zawsze były wykorzystywane na mieszkania, częściej były to pracownie, które były po prostu tańsze w utrzymaniu.

Zobacz również- Stoliki kawowe

Moda na lofty przyszła stosunkowo niedawno, również do Polski. Dziś cieszą się powszechnym zainteresowaniem, przede wszystkim zamożnych grup społecznych. Pierwsze lofty w Polsce powstały w Łodzi w XIX-wiecznej fabryce Karola Scheiblera. A obecnie lofty w Polsce można znaleźć w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Gliwicach i podwarszawskim Żyrardowie.

Duża powierzchnia daje wiele możliwości aranżacyjnych. Źródło - arch.blox.pl  Duża powierzchnia daje wiele możliwości aranżacyjnych. Źródło - arch.blox.pl

Przeważnie w aranżacji wnętrza loftów pozostawia się elementy konstrukcyjne takie jak metalowe słupy czy teowniki, które świadczą o wcześniejszym zastosowaniu budynku. Charakterystyczna dla loftów jest też duża ilość okien, tak by były jasne, pełne światła o każdej porze roku i przy każdej pogodzie. Zaletą mieszkania w lofcie jest ogrom otwartej przestrzeni, industrialny wygląd i wiele innych w zależności od zastosowania. Jedynym minusem może stać się wymiana oświetlenia bądź żarówki na wysokości 4 m.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną oferta w SalonMeblowy.Net

Publikacja: czwartek, 14 czerwca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »