Jak zadbać o tapicerkę naszych mebli?

Meble z tapicerką z tkaniny

Meble z tapicerką z tkaniny są bardzo popularne ze względu na swoją stosunkowo niską cenę i atrakcyjne wzornictwo. Często z powodu braku wiedzy, tapicerka przedwcześnie się zużywa, co prowadzi do wymiany mebli. Aby meble służyły nam dłużej, wystarczy troszkę o nie zadbać.

Tapicerka skórzana wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Źródło: w.salonie.pl Tapicerka skórzana wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Źródło: w.salonie.pl

Podobnie, jak w przypadku mebli drewnianych takich jak stół czy krzesła , tkaniny również powinniśmy chronić przed nadmiarem światła słonecznego. Meble wystawione na zbyt długie naświetlanie promieniami słonecznymi blakną.

Warto raz w tygodniu odkurzyć tapicerkę, przetrzeć ją suchą szmatką. Sporadycznie, można ją umyć np. wodą z mydłem, następnie wytrzeć do suchego. Jeśli używamy specjalnych preparatów, dobrze jest przetrzeć tapicerkę w miejscu mało widocznym i poczekać na efekt. Jeśli tapicerka nie zblaknie po kilkudziesięciu minutach, preparat jest bezpieczny.

Zobacz również: Pufa czy podnóżek?

Sama czyszczenie musi być wykonane z czuciem, delikatnie, nie naciskając zbytnio na tkaninę, aby nie uszkodzić jej struktury. Polecane do czyszczenia są papierowe ręczniki, miękkie gąbki czy ściereczki.

Meble ze skórzaną tapicerką

Meble ze skóry niewątpliwie są piękne. Kojarzą się z luksusem i komfortem. Jeśli nie zadbamy o skórę - meble znacząco stracą na swym uroku. Nie zapomnijmy że krzesła z obiciem skórzanym również zasługują na Twoją uwagę.

Tapicerka skórzana. Źródło : bid Tapicerka skórzana. Źródło : bid

Pamiętajmy, że skóra to produkt naturalny, który wymaga stałej pielęgnacji. Unikajmy wystawiania mebli na zbyt intensywne działanie światła słonecznego, bo skóra szybko spłowieje.

Meble skórzane należy czyścić nawet, gdy nie wydają się być brudne. Zalecane jest, by co najmniej raz w tygodniu bardzo delikatnie nawilżyć skórzaną tapicerkę.

Zapraszamy do naszego sklepu w naszej ofercie znajdziesz modne krzesła drewniane, krzesła tapicerowane

Skóra jest materiałem porowatym, dlatego nie obawiajmy się użyć odkurzacza, który skutecznie ją oczyści, przywracając naturalny wygląd.

Skóra jest materiałem podatnym na uszkodzenia, dlatego starannie dobierajmy środki pielęgnacyjne. Źle dobrane, niestety te najtańsze środki, powodują odbarwienia skóry, które są nieodwracalne. Pamiętajmy, by przynajmniej raz w miesiącu zaimpregnować i nawilżyć naszą skórzaną tapicerkę.

Tapicerka skórzana. Źródło: homedit Tapicerka skórzana. Źródło: homedit

W przypadku nagłego zabrudzenia tapicerki, trzeba działać szybko, nie pozwalając, by brud wchłonął się w głąb skóry.

Zobacz również: Fotel Tantra- fantazja formy

Meble z tapicerką z eko skóry

Skóra ekologiczna jest tworzywem sztucznym, które tak skutecznie imituje naturalną skórę, że przeciętnemu człowiekowi nie sposób ich odróżnić. Eko skóry posiadają szereg zalet użytkowych, jak wytrzymałość, wodoodporność czy giętkość. Przy tym są znacznie tańsze od naturalnej skóry. Dlatego też tak wiele mebli produkuje się obecnie z wykorzystaniem tego materiału. Nie wolno jednak zapominać o właściwej pielęgnacji.

Tapicerka skórzana. Źródło: made- in- china.com Tapicerka skórzana. Źródło: made- in- china.com

Pielęgnacja eko skóry jest naprawdę prosta i przyjemna. Powierzchnię przecieramy miękką gąbką lub szmatką. Jako detergentu używamy wody z mydłem lub rozcieńczonego z wodą płynu do mycia naczyń. Następnie, wycieramy powierzchnię do sucha przy użyciu szmatki czy ręcznika papierowego. W przypadku zabrudzenia, nie zwlekajmy, tylko od razu wyczyśćmy naszą tapicerkę. Unikniemy przebarwień.

Zobacz również: Jak wybrać odpowiedni fotel do salonu?

Publikacja: środa, 09 marca 2011r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »