1. Stoły rozkładane i nierozkładane - wady i zalety • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

15

06.2012

Stoły rozkładane i nierozkładane - wady i zalety

Przyjemnie zasiąść do wspólnej kolacji przy eleganckim stole. Cudowne są chwile spędzone przy nim we dwoje, czy w większym gronie. Kupując go bierze się pod uwagę nie tylko jego wygląd, ale również funkcjonalność. Przy stole zasiadają zwykle mieszkańcy, ale przy wzniosłych okazjach jest więcej osób. Więc jaki stół wybrać? Mniejszy ale rozkładany czy większy w całości? Porównajmy.

Stół nierozkładany : za i przeciw

Zaletą stołów nierozkładanych jest ich jednolity blat, który nie wymaga nakrycia stołu obrusem. Jeśli nie lubimy serwet możemy stół pozostawić bez niego. Brak nieeleganckiej przerwy w połowie.

Wielu użytkowników chwali sobie większą stabilność i trwałość. Nie ma też problemów z okruchami, które wpadają w przestrzeń stołu i zbierają kurz. Zdecydowanie ten rodzaj stołów jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Ponadto są zwykle tańsze od modeli rozsuwanych.

Wadą jest jednak przeznaczenie na konkretną ilość osób. Jeśli kupiony stół jest małych rozmiarów, będzie ustawny, ale nie przyjmie swoich honorów goszcząc zaszczytnych gości. Ponadto nie ma możliwości poszerzenia go w przypadku większej ilości potraw. Decydując się na zakup tego typu, trzeba dobrze się zastanowić, ile docelowo osób może zasiąść przy stole. Trzeba też dostosować jego wielkość do pomieszczenia, w jakim będzie stał. Przy dużym mieszkaniu nie ma to zbyt wielkiego znaczenia, ponieważ generalnie kupuje się wtedy większe meble, w mniejszym mieszkaniu to temat do poważniejszego przemyślenia. Zdecydowanie najlepszym wyborem w przypadku malej powierzchni do zagospodarowania jest stół okrągły. Pomieści więcej osób i bez funkcji rozsuwania niż stoły kwadratowe czy prostokątne.

Rozkładany stół S11 z oferty SalonMeblowy.net

Rozkładany stół S11 z oferty SalonMeblowy.net

Stoły rozkładane – dzielona praktyczność

Zdecydowanie posiadają więcej zalet niż wad. Ich koronną zaletą jest praktyczność. Fantastycznie sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach pełniąc na co dzień funkcje rodzinnych spotkań przy posiłkach, a od święta pomieszczą zaproszonych gości. Nowoczesne wzornictwo nie omija tego typu mebli. Są tak samo eleganckie i spełniające wszelkie estetyczne wymagania jak stoły nierozkładane. Można używać ich w kuchni, a w razie potrzeby umieścić w jadalni i urządzić królewskie przyjęcie. Przy nim jest zawsze wystarczająco dużo miejsca. Z okrągłych zmieniają się w owalne, a z kwadratowych w prostokątne. Nie brakuje im delikatności w wykonaniu. Stosowane obecnie systemy rozsuwania są niezawodne, nie zacinają się i nie pracują głośno. Blaty się nie rozsuwają, a łączenia są niewyczuwalne pod obrusem.

Wadą może być przecięcie blatów, które gromadzi kurz i okruchy. Nikt nie wie jak się tam dostają przez obrus, ale jest to ich domeną. Są kłopotliwe w przenoszeniu za blat. W tym miejscu są delikatniejsze i przy nieuwadze można uszkodzić mechanizm. Dla osób, które nie przepadają za nakryciami stołów, używanie obrusów też będzie wadą, nieznaczną , ale jednak. Stoły rozkładane są też większym wydatkiem. Reasumując są bardziej praktyczne i warte uwagi.

Rozkładany stół S7 - przed i po rozłożeniu

Rozkładany stół S7 - przed i po rozłożeniu

Podsumowanie

W każdym razie kupując stół trzeba wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw. To niemały koszt, który ma nas cieszyć i służyć pod każdym względem. Dlatego po dokonaniu decyzji o typie stołu koniecznie trzeba wybrać solidnego producenta. Im większa oferta tym lepszego dokonamy wyboru. Przystępne ceny, użyty materiał oraz różnorodność modeli gwarantuje dopełnienie podstawowego wyboru.

Stół łączy, a nie dzieli. Czas spędzony przy nim należy do pełnego wrażeń, przyjaźni spotkania z najbliższymi. Nasz stół powinien mieć zdecydowanie więcej zalet niż wad, więc najlepiej zanim podejmie się ostateczną decyzję skonsultować oczekiwania wobec niego z wszystkimi zainteresowanymi domownikami.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Rodzaje drewna , czyli z czego i co możemy wykonać
Drewno jako jedyny materiał jest w pełni odtwarzalny co czyni go jednym z najlepszych materiałów budulcowych czytaj więcej »
Krzesło Alex-  to wytrzymałość oraz wygoda
Krzesła częściowo tapicerowane czyli twarde oparcie i miękkie siedzisko kierowane są w szczególności do sektorów publicznych. Oczywiście to nie wyklucza użytkowania ich w domu. czytaj więcej »
Buk- najbardziej modne drewno  ostatnich lat
Buk należy do rodziny z klasy dwuliściennych, w tej samej linii ważność jest oczywiście dąb i kasztan. Buk wraz z dębem jest najczęściej występującym drzewem liściastym, występującym w obszarze Europy Środkowej. Drzewo bukowe w idealnych warunkach osiąga wysokość 35 m i do 1,5 m pierśnicy. czytaj więcej »
Krótko o krześle
Krzesła służą ludziom już od wieków. Pierwotnie, ludzie wykorzystywali do siedzenia uformowane przez naturę twory. Były to pień drzewa bądź głaz, na których można było usiąść. czytaj więcej »