Tynk jako element dekoracji wnętrz

Przez dekady ściany w naszych domach były albo pomijane albo malowane na nieefektowne kolory. Nikt specjalnie się nimi nie przejmował a przecież to one stanowią podporę naszego domu. Dziś to się już nie zdarza. Każdy kto lubi ciekawe rozwiązania wie, że ściany to jest jeden z ważniejszych elementów aranżacji w domu. Pamiętajmy że dekoracja w tym ściany są kluczowym elementem aranżacyjnym. W prosty sposób możemy odmienić nasz dom nie do poznania.

Tynk ozdobny. Źródło:dekorowanie-projektowanie.w-gore.pl  Tynk ozdobny. Źródło:dekorowanie-projektowanie.w-gore.pl Zobacz również-Jak wygląda proces produkcji naszych mebli?

W roku 1952 Silvio Pietroboni szwajcarski mistrz malarski, wprowadził innowacyjne rozwiązanie, czyli tynki do dekoracji ścian. Na początku nikt nie wróżył mu sukcesu. Jednak z czasem tynki ozdobne zdobyły swoich miłośników. Coraz lepsze techniki pozwalały na ulepszenie i poprawienie receptur tak, aby były one dostępne dla wszystkich i miały szeroki spektrum zastosowania. Przeróżne sposoby wykończenia ścian umożliwiły przemianę wnętrza w ciekawe i efektowne pomieszczenia.

Tynk ozdobny. Źródło: Modny dom Tynk ozdobny. Źródło: Modny dom Zobacz również- Odpowiedni stół do jadalni

Zaletą tynków ozdobnych jest możliwość położenia go na niemal każdą powierzchnię: betonową zwykłą i komórkową, tynkach cementowo-wapiennych, czy płytach gipsowo-kartonowych itd. Najnowsze technologie podobnie do tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych można kłaść również na wiele powierzchni różni się jedynie grubością warstw.

Tynk ozdobny. Źródło: Modny dom Tynk ozdobny. Źródło: Modny dom

Większość tego typu produktów można kupić w sklepach i samemu stać się mistrzem w swoim domu. Niepotrzebne jest wieloletnie doświadczenie, większość produktów tego typu może być bez problemu używane zarówno przez amatorów jak też i doświadczonych wykonawców. Kupując tynki ozdobne mamy do wyboru różnorodną kolorystykę. Pamiętajmy jednak, żeby kolor dopasować do mebli i stylu domu. Energiczne kolory wybierzmy do pokoju dziennego, a te stonowane do sypialni. Jeżeli boimy się wprowadzić nowy kolor dla bezpieczeństwa wybierzmy klasyczne pastele, które pasują do każdego rodzaju mebli.

Zapraszamy do naszego sklepu! W naszej ofercie znajdziesz modne krzesła drewniane, krzesła tapicerowane jak i stoły drewniane z funkcją rozkładania

Publikacja: poniedziałek, 18 czerwca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »